3.YARGI PAKETİ TATİLDEN ÖNCE ÇIKIYOR !

Yayınlandı: 26/06/2012 / Ev Haczi
Etiketler:
İcra İflas yasasında yapılacak olan değişiklikle ev haczini sınırlayan kanun tasarısı 3.yargı paketi içersinde Meclis tatile girmeden hemen önce kanunlaşıyor.
Evde haciz mağdurlarının bekledikleri  müjdeli haber Ak Partiden geldi, CHP’den destek buldu. Meclis uzun süredir beklenilen 3. yargı Paketini çıkarmak için 30 Haziran 2012 Cumartesi günü tam gün çalışacak.

AK Parti, Danışma Kurulu toplanamadığı için, TBMM Genel Kurulu’nun bu haftaki çalışma programına ilişkin öneriyi Genel Kurul’a getirdi.

Kabul edilen öneriye göre, Türk Ticaret Kanunu Tasarısı, bazı kanunlarla değişiklik yapan ”torba teklif”, sezaryene yasal düzenleme getiren tasarı gündemin 3. 5. ve 6. sırasına alındı.

Harp Akademileri Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, ”3. yargı paketi” olarak bilinen tasarı ile uluslararası bazı anlaşmaların onaylanmasına ilişkin tasarılar da gündemin ön sıralarına çekildi.

Genel Kurul, haftalık çalışma günlerinin dışında, 29 Haziran Cuma ve 30 Haziran Cumartesi günü de çalışacak. Genel Kurul, iki gün saat 14.00’de toplanacak.

TBMM Genel Kurulu, bugün, Türk Ticaret Kanunu Tasarısı ile Harp Akademileri Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinin tamamlanmasına kadar; yarın ”torba teklifin”, 28 Haziran Perşembe günü sezeryana yasal düzenleme getiren tasarının, 29 Haziran Cuma günü Devlet Sırrı Kanunu Tasarısı ve Türk Akreditasyon Kurumu Kanunu’nda değişiklik öngören tasarı ile bazı uluslararası anlaşmaların bitimine kadar çalışacak.

30 Haziran Cumartesi günü ise ”3. yargı paketi” olarak bilinen tasarının görüşmelerinin tamamlanmasına kadar çalışılacak.

Genel Kurul, tasarı ve tekliflerin cumartesi gününe kadar bitirilememesi halinde, 1 Temmuz Pazar günü tatile girmeyerek, tasarı ve teklifleri görüşmeye devam edecek.

Türk Ticaret Kanunu’nda değişiklik yapan tasarı, ”torba teklif”, sezaryene yasal düzenleme getiren tasarı, Harp Akademileri Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ”3. yargı paketi” temel kanun olarak görüşülecek.

http://www.meclishaber.gov.tr/develop/owa/haber_portal.aciklama?p1=122319

Reklamlar
yorum
 1. mehmet66 dedi ki:

  arkadaslar SİNAN AYDIN AYGÜN ÖNERGE VERMEDİMİ HALA TAHHÜD İLE İLGİLİ? BEN İZLEYEMİYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLUN

  • Anonim dedi ki:

   Arkadaşlar yasanın kabulünden sonra 2 eşyanın biri haczedili deniliyor acaba halı,koltuk takımı vb. eşyalar 1 den fazla ise ne olacak onlardamı haczedilecek?

 2. Betül dedi ki:

  Teşekkür ederim cevaplarınız için

 3. mehmet66 dedi ki:

  ARKADASŞLAR DUN MECLİS TV Yİ İZLİYEMEDİM … DÜNE DÖNÜK İZLEME SANSSİM WARMİ SUANDA ? WAR İSE Bİ YOL GOSTERE BİLİRMİSİNİZ?

 4. uzman dedi ki:

  betül hanım böyle bir şey olamaz rahat olun

 5. Betül dedi ki:

  Teşekkür ederim cevaplarınız için.Ne kadar huzursuz durumlar gerçekten Allah hepimize yardımcı olsun.Komik olucak sizin için belki ama bir sorum daha var.Evimde barınakdan aldığım sokak köpeğim var can yoldaşım benim.Geçen sene haberlerde okumuştum haciz memurları köpeğe haciz koymuşlar.Evde bişey alamıcaklarını anlayınca gıcıklık olsun dıye köpeği alırlar mı? Ne yapmalıyım

  • Vatandaş dedi ki:

   Hayır dava açarak geri alabilirsiniz de sanmam kimse onla uğraşmaz.

 6. mehmet66 dedi ki:

  28 madde onaylanmiş … içlerinde tahüdü ihlal varmi ?

  • Anonim dedi ki:

   arkadaşlar birsere mahsus cezaları ertelen kanun var ya on da kapsamıyor mı tahahüt cezasını
   biraz önce avukat la konuş tum ola bilir diyo

 7. Betül dedi ki:

  Bazı sorularım olucak,battığım için 6-7 kredı kartlarım patladı.Tebligatlar gelmeye başladı.Gidip mal beyanında bulundum.Mal beyan süresini beklemeden eve gelebılırler mi?Her banka ayrı tebligat gönderiyorya .Hepsi için ayrı ayrı mal beyanında mı bulunmak gerekiyor.3.sorum evde olmuyorum evde olmadan girebılıyorlar mı ?

  • Vatandaş dedi ki:

   Yasa geçiyor evinize gelseler bile çilingirle açtırabilirler ancak altın para kıymetli evrak ve 2 eşyadan fazla varsa bunların fazlalığını alabilirler. Yani hacizden inş. bir kaç gün sonra korkmamıza gerek kalmayacak.

  • Vatandaş dedi ki:

   Birde gelirlerse sakın kağıt imzalamayın. Taahhüd hapis cezası devam ediyor zaten bişe alamayacaklar geldikleri gibi geri giderler.

  • Vatandaş dedi ki:

   Birde mal beyanında bulunmanıza da gerek bulunmuyor. Ona disiplin cezası kalkalı çok oldu

   • umut yılmaz dedi ki:

    mal beyanında disiplin cezası kalktı ama tazyikli hapis kararı alınıyor.

    • Vatandaş dedi ki:

     Hiç bir şekilde mal beyanından dolayı hapis kararı alamazlar. Ben hiç birine vermedim hiç hapis de çıkmadı.

     • Yoruk dedi ki:

      Mal beyani tarih oldu ya bende vermedim yok ole bisey mal beyaniyla ilgili..

 8. AHMET dedi ki:

  ilk 9 madde tamam

 9. AHMET dedi ki:

  Resmi gazetede ne zaman yayınlanır tam olarak ne zaman oh çekeriz bilen arkadaşlar cevap verebilirmi….. Pazartesi büyük bir ihtimalle eve damlarlar daha kanun resmi gazetede yayınlanmadı diye……

  • mehmet dedi ki:

   ahmet arkadaşım kesin bişey diyemeyiz pazartesi salı olabilir. Ama yardımcı olmak sebebiyle bir örnek verebilirim. Çek kanunu meclis tarafından 01.02.2012 tarihinde kabul edildi, Cumhurbaşkanlığına gönderiliş tarihi 01.02.2012. Cumhurbaşkanlığına geliş tarihi 03.02.2012. Aynı gün onandı ve resmi gazetede yayınlanarak yasalaştı.

 10. Anonim dedi ki:

  arkadaslar ev haczi kabul edildimi cvp

 11. Muzaffer dedi ki:

  Arkadaslar chp ye kizmauin onlarin zaten isi onsanlara zulmmetmek ve her dogruya muhalefet olmaktir. Ama en guzeli ne olacak! Bu yasa cikacak engel olmak isteyenler ve art niyetli lavukatlar …. Ortada kalacak ben en cok buna seviniyorum. Sakin olun aylarca bekledik ani yasayin ve dusunun suanda zalimlerin ne yasadigini.

  • Anonim dedi ki:

   3-4 tane milletvekilini oraya koymuşlar tamamen bankaların ve avukatların ağzından konuşuyorlar.. Yazık bir daha oy verirsem namert olayım.

  • Murat dedi ki:

   Partizanlık yapmayın Sinan Aygün olmasaydı ve Türkiye Avrupa Birliğine Entegrasyon çalışması içinde olmasaydı bu yasaların hiçbiri çıkmazdı bu yasalar çağ dışı kalmış yargı sistemini değiştirmeye yönelik bende anlamadım neden sevinmiyorsunuz neticede yasalar meclisten geçiyor tabiki muhalefet olacak insanlar konuşacak yani siz tek parti hükümetimi istiyorsunuz kimse konuşmasın sadece tek partinin dediği olsun, Türkiye’de demokrasi var herkes fikrini hür olarak yasal çerçeveler dahilinde söylemelidir bunda yanlış olan ne neden bu kadar tepki var anlamıyorum .

 12. sinan dedi ki:

  arkadaşlar tbmm tv yi izleyemiyorum siz nasıl izlyorsunuz yahu

 13. Anonim dedi ki:

  arkadaslar ev haczinde bi gelişme varmı cvp

 14. Vatandaş dedi ki:

  Arkadaşlar Sayın sargoz yeni sayfa açmış oradan devam edelim.
  nefesler-tutuldu-gozler-mecliste

 15. ebru dedi ki:

  5. Maddede tamam,

  • Anonim dedi ki:

   haklısın galiba tahahüt cezasını birkereye mahsuu 2 sen olan ceza ları er telicekler o maddeye sokacak lar

  • Anonim dedi ki:

   haklıısn ebru eşyarım haciz edil di eşim üzün tüden felç gecir di 2 sendir tedavi görüyor başkaları cek mesin artık

 16. Anonim dedi ki:

  nasıl özgürüz anlamadım

  • ebru dedi ki:

   en azından borcu ödememiz için rezil olmadan şans doğacak çoluk çocuk rezillik çekmeden anlaşma yolu ile ödenecek buzdolabı tv alınmadan yani bana göre bu bile özgürlüktür.

   • dikmen dedi ki:

    eve haciz kesinleştimi evden daha eşya cıkaramıcaklar mı ?

  • murat mert dedi ki:

   5 maddede tamam

 17. ebru dedi ki:

  4. maddede tamammmm az kaldı 1 saate özgürüz inşallah

 18. sakaryalı dedi ki:

  ben bunun yorumunu yapmıştım chp zihniyetinin işine gelmez bu yasa diye çoğu avukat ve banka güdümlü çünki…ama şükürler olsun arkadaslar..emeği geçen başta sargoz olmak üzere herkesten allah razı olsun.

 19. Vatandaş dedi ki:

  Ya arkadaşlar sanki hükümet borcu siliyor. CHP neyi savunuyor sadece icracı avukatlarının besin kaynağının kesilmemesi için. Bir insan milleti düşünür ya bunlara oy verenler de borçlulardır görmüyorlarmı. Ev eşyası haczinin zaten borçu kapatmadığını hepsi biliyor. Yok tehdit olarak kullanıyorlarmış yahu adamın cebinde para yoksa tehdit etsen ne olur yine ödeyemiyor olan çocuklara eşlerine oluyor.

  He şu var bildiğim kadarı ile avukatlar önce kendi ücretlerini tahsil ediyorlar. Yani eşyalar hiç satılmasa bile kendilerine 1-2 bir kazanç sağlıyor tabi. Alacaklı ise yine alacağını alamıyor. Burda alacaklıyıda düşünmüyorlar aslında tamamen hikaye bir sömürücü kısım var onlar sadece kendi geleceklerini düşünüyorlar, tabi öbür tarafı değil herkes kendini sonsuza kadar yaşayacak sanıyor sadece öldüğünde yaşayamayacağını anlıyor 🙂

  • Vatandaş dedi ki:

   Birde en komik tarafı bankalar bile bu kadar düşünmüyor alacaklarını çünkü zararları zaten yok. Şu olayların tümü icra avukatlarından kaynaklanıyor çünkü bu işi yapmış veya arkadaşı olan icracı avukat meslektaşlarına yardım etmek isteyen CHP milletvekilleri gözüküyor.

  • Yoruk dedi ki:

   Sayin vatandas
   Dediklerinie aynen katiliyorum evet dediginiz gibi once avukat ucreti ve dosya masraflari aliniyor odemelrden sattigi buzdolabi camasir makinasi tv vs.vs. Direk cebine indiriyolar.. Allah hepimizi bu zalimlerden kurtarir insallah. Chp simdiye kadar neye evet dediki zaten cek yasasina da cok diretmislerdi bunlarin tek bildigi olumsuz mualefetlik yapmak.. İnsanlari dusunmek falan degil.. Maaslarina inanin akp zam yapicam desin ona bile hayir der bunlar alismislar hayir demeye…

 20. ebru dedi ki:

  1.Bölüm 1.Madde Kabul edildi sıra 2. maddede ev haczi kaçıncıydı bilen varmı

  • mehmet dedi ki:

   madde 9

  • murat dedi ki:

   evet bilen biri yazsın lütfen. ev haczi kaçıncı bölüm kaçıncı madde…

  • fatih dedi ki:

   Madde 1- Maddeyle, icra dairelerinde çalışan personelin uzmanlaşmasını sağlamak ve böylece hizmet
   kalitesini artırmak amacıyla, sadece icra dairelerinde çalışacak icra katipliği kadrosu ihdas edilmektedir.
   Yapılan yeni düzenlemeye göre, icra müdür ve icra müdür yardımcıları, Adalet Bakanlığı tarafından
   yaptırılacak olan yazılı sınav ve yine Bakanlıkça yapılacak sözlü sınav sonucuna göre atanacaktır. İcra
   katipleri, merkezî sınavda başarılı olanlar arasından Bakanlıkça yetki verilecek adalet komisyonları
   tarafından yapılacak uygulama ve sözlü sınav sonucuna göre atanacaktır. İcra dairelerinde görev yapan
   kadrolu icra katiplerinin yeterli olmaması durumunda, Bakanlıkça belirlenecek esaslar çerçevesinde adalet
   komisyonlarınca icra dairelerinde zabıt katibi, mübaşir ve hizmetli görevlendirilecekti

  • mehmet dedi ki:

   2.madde kabul edilmiştir.

 21. AHMET dedi ki:

  Helal olsun Mhp ye tam destek verdi…..

 22. ebru dedi ki:

  Sakık çıktı barzani diyo marzani dio tamamen oyalıyor ya ne alaka

 23. Vatandaş dedi ki:

  Enteresan MHP az önce karşıydı şimdi çıkan ise katılıyoruz dedi.

 24. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar ev icra yasasi ne oldu sizce bilgisi olan varim

 25. ebru dedi ki:

  CHP ANtalya milletvekili Gürkut ACAR avukatmış nasılda önerge verdi eşyaların kaldırılması engelleniyor alacaklı mağdur ediliyor bu madde düzeltinsin diye diee tam bir rezalet AMA REDDEDİLDİ he he he

  • şükran dedi ki:

   ebru hanım gürkut acar antalyanın en tanınmış en keskin avukatlarından biridir.

   • Vatandaş dedi ki:

    Evet baya icradan beslenmiş sanırım o yüzden tanınmıştır, baksana resmen ve tek bu maddeye karşı çıktı.

  • Hakan dedi ki:

   Vanpirleri eseple kınıyoruz arkadaşlar

 26. Vatandaş dedi ki:

  Arkadaşlar TRT3 yayın yapmıyor diye CHP gerçek yüzünü çok rahat ortaya çıkartıyor. Bunları tüm halka yaymak lazım görsünler CHP’nin gerçek yüzünü

  • sakaryalı dedi ki:

   ben bunun yorumunu yapmıştım chp zihniyetinin işine gelmez bu yasa diye çoğu avukat ve banka güdümlü çünki…ama şükürler olsun arkadaslar..emeği geçen başta sargoz olmak üzere herkesten allah razı olsun.

 27. mağdur anne dedi ki:

  son durumdan haberi olan varmı lütfen söyleyin

  • şükran dedi ki:

   mağdur annemiz görüşmeler devam ediyor merak etme çıkacak yasa

 28. mehmet dedi ki:

  mehmet diyor ki:
  30/06/2012, 15:19
  arkadaşlar bu pakette tahhüdü ihlal ile ilgili bir madde yok. Ama üzülmeyin tahhüdü ihlal şuan komisyonda inşallah en kısa zamanda onuda yasallaştıracaklardır. Merak edenler tbmm sitesinden kanun ve tasarı tekliflerinde 2/590 esas numarasını aratabilirler. Moraliniz bozmayın hepsi sırayla çıkacak. Avrupa yasalarına mecburen uymak zorundayız.

  adaş bu teklif 3 yargı bitmeden burada görüşülürmü ? sence bugun görüşülürmü yani ?

  • mehmet dedi ki:

   adaş snırım hayır çünkü komisyonda yazmazdı gündemde yazması gerekirdi maalesef ekim ayını beklicez gibi geliyor

 29. mehmet dedi ki:

  onerge verende olmadi dimi arkadaslar tahüüdle ilgili .. en az,ndan onerge verilse akibetini görebilme ihtimalimizde olur çunki…!!!

  • Vatandaş dedi ki:

   Yok henüz olmadı önce tasarının tümü hakkında konuşuldu şimdi bölüm 1 tümü hakkında konuşuluyor. 3 bölüm galiba. Sonra maddeler hakkında konuşacaklar da gerçi daha çok adliyelerin kapatılmasına bozmuşlar kafayı.

  • serdem dedi ki:

   mehmet diyor ki:
   30/06/2012, 15:19

   arkadaşlar bu pakette tahhüdü ihlal ile ilgili bir madde yok. Ama üzülmeyin tahhüdü ihlal şuan komisyonda inşallah en kısa zamanda onuda yasallaştıracaklardır. Merak edenler tbmm sitesinden kanun ve tasarı tekliflerinde 2/590 esas numarasını aratabilirler. Moraliniz bozmayın hepsi sırayla çıkacak. Avrupa yasalarına mecburen uymak zorundayız.

   evet. baktım gerçekten öyle bir kanun tasarısı komisyonda hayırlısı inşallah

  • Hakan dedi ki:

   Chp li milletvekillerini ve anlara istanbul il merkezlerine mail ve telefonlarla ulasalım vekillerin halkkın yanında olmalarını ve bu yaklaşımlarıyla kimlerin yandaşlıklarını yaptıklarını yazılı ve sözlü usluba uygun dille yapınız herkez katılsın etrafindakileride teşfik etsin çok katılım başarıya dogru adım.

   • Vatandaş dedi ki:

    Yok ya bunlara yazılmaz bile yazınca daha çok kuduruyorlar, baksana çıkan Chp’li bayan avukat bana borçlulardan bir ton yazı geldi yüzünden borçlulardan iğreniyormuş gibi bir görüntü verdi. Yani yazsan da fayda sağlamaz, sadece aman dikkat bunlara oy vermeyelim yeterli yoksa hayatımızı söndürürler.

    • Vatandaş dedi ki:

     Birde diyor alacaklıların sesi çıkmıyor. Yahu alacaklıların %99’u banka olunca nasıl çıkacaklar. Gerçek kişi alacaklıların zaten hemen hemen hepsi aynı zaman da borçludurda. Tek borçlu olmayanlar bankalar ve süper zengin firmalar holdingler gibi

 30. mehmet dedi ki:

  tahüdü ihlal ile ilgili calışma yok demiş bakan … peki tahüd ile ilgili bi önerge veren olmadimi ? veya bakan bey tahahüüdle ilgi şuan böyle bi calişmamiz yok ama belki daha sonra olur veya olucak gibi bişeyler dedimi arkadaslar ? ben yayını kacırdım çünki …

  • Vatandaş dedi ki:

   Sadece şu an öyle bir çalışmamız yok dedi ancak olmayacağına dair bir işaret vermedi. Ben inşallah belki tatilden sonra ki paketlerde bunun çıkacağnıa inanıyorum. Çünkü çek kalktı bunuda kaldırmaları gerekiyor sonuçta

  • mehmet dedi ki:

   arkadaşlar bu pakette tahhüdü ihlal ile ilgili bir madde yok. Ama üzülmeyin tahhüdü ihlal şuan komisyonda inşallah en kısa zamanda onuda yasallaştıracaklardır. Merak edenler tbmm sitesinden kanun ve tasarı tekliflerinde 2/590 esas numarasını aratabilirler. Moraliniz bozmayın hepsi sırayla çıkacak. Avrupa yasalarına mecburen uymak zorundayız.

  • şükran dedi ki:

   mehmet kardeşim bu tasarıda taahhüdü ihlal yok ancak bu konuda ankara milletvekili sinan aygün ün meclise sunduğu teklif var sanırım 2 meclis döneminde gündeme gelir diye düşünmekteyim çünkü çıkmak zorunda bunlar bir zincirin halkaları gibi bizde desteklersek takip edersek bu kanun çıkar.

 31. ÖZADANALI dedi ki:

  MURAT KARDEŞİM,
  AÇIKLAMALARIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.ÇOK SAĞOL

  • murat dedi ki:

   geçmiş olsun arkadaşım. bu arada ben 2 taahhütdüm vardı eskiden.birini daha bu işleri bilmeden haciz anında vermiştim. ama diğeri icra dairesinde usule uygundu. ikisinin de mahkemesine çıktım. ikisine de ödeme gücüm olmadığı için ödeyemediğimi söyledim. hakim 2sini de iptal etti taahhütlerin. haciz anında olanı usulsüz diye diğerini de vergi dairesinden gelen geliri yok yazısı üzerine iptal etti. o yüzden mahkemelik durum olursa mutlaka çıkın. geçmiş olsun.

 32. kub dedi ki:

  muhalefettekı avukat mılletvekıllerı o partılerın zararına calısıyor kendı cıkarları ıcın mail atarak genelmerkezlerını uyaralarım

 33. kub dedi ki:

  mhp lı mılletvekılı konusuyor bırsey anlıyan varsa soylesın

  • Vatandaş dedi ki:

   Oda zenginlerin laflarına göre hareket ediyor işte. Halkı düşünen bulunmuyor. Bunlar başa gelse gerçekten sürünürdük. Bırakın hapsi kaldırmayı birde cezaları arttırırdı.

   Bu insanlar ne okumuşlar nasıl kültürleri var hatta nasıl milletvekilleri olmuşlar kafam basmıyor ama anlamadıkları şey zaten borçlunun yani borcunu ödeyemeyenlerin acısını eşlerinden çocuklarından çıkmaması için yapılan bir düzenleme. Zaten bunlar borçda kapatmıyor. Yoksa bu yasa çıkacak kimse özel borç takacak değil. Kim borçlu olmak ister. bankalarda hesap açamazsın, iş yeri açamazsın, işe giremezsin, sigortalı olamazsın, g.menkul alamazsın sanki bunlar baskı olarak yetmiyor. Amaçları evdeki tv buzdolabımı bu kadar düşmüşmü bu insanlar hadi icra avukatlarını anlıyorum kolay para kazanma yolları kapanıyor, peki milleti temsil eden bu vekillere ne oluyor, icracı avukat arkadaşlarının laflarına göre neden konuşuyorlar milleti düşündükleri yok Allah ne düşünüyorlarsa on katını onlara yaşatsın.

 34. Vatandaş dedi ki:

  Arkadaşlar küfürlü mesajlar yazmayın. Sayıın sargoz bu yorumları düzeltirse sevinirim. Bunlar milletvekili yarın bugün kalkıp görürler bunun için dava açarlar vs. bide bunlarla uğraşmayın. Allah görüyor herkesin hakettiğini burda olmasa öbür tarafta görecekler, Peygamberimiz bile borçluyu sıkıştırmayın diyor bunlar kim ki.

 35. Anonim dedi ki:

  bu gece kendimii yakmaz sam adam deyilm be bumu adalet biz insan deyilmiyiz ki borc lu olmak ister ben yatar san ailem kötüyolamım düş sün arkadaslar top lanalım bu ak şam

  • kaloni dedi ki:

   Sn Arkadaşım mutlaka cok zor durumdasındır bende öyleyim, ateş düştüğü yeri yakar ama inanki bugünlerde geçicek yaşam herşeye rağmen cok güzel..Lütfen biraz daha dik dur, sorumluluklarımız var inan bu günlere güleceğimiz zamanlar gelecektir.Sevdiklerimizi sevenlerimizi düşün ..

  • şükran dedi ki:

   anonim kardeşim taahhüdle ilgili bir madde bu tasarıda yok ancak bu işin peşini bırakmayacağız mücadeleye devam edeceğiz lütfen sakin ol lütfen

  • şükran dedi ki:

   anonim kardeşim çek yasası çıkmasaydı tüm hukuk yollarını tüketmiştik ve alacağımız ceza 15 yıl en az bak insanlar nelerden dönüyor bu kadar üzülmeyin sakin olalım sen kendine zarar versen onlar seni düşünür mü lütfen biraz sukunet

 36. Anonim dedi ki:

  bugün cıkmasın tahahüt cezasına af İNTİHAR edecem artık yeminlen bıktım ya bık tım

  • Vatandaş dedi ki:

   Maalesef taahhüdle ilgili bir çalışma yapılmadığını söyledi Adalet bakanı bu tasarıda bulunmuyor ama arkasını bırakmayacağız tabi onuda illa çıkartacaklar

  • keko dedi ki:

   ya nıye bu meclistekiler sırayla sacmalıyorlar kabul edin bitsin artık sanki bana cok durust adammıs gibi bi saattir sacmalıyo bu bdpli

 37. kub dedi ki:

  chp çı avukat mılletvekılı konustu yasaya karsı

 38. Vatandaş dedi ki:

  Arkadaşlar CHP’nin yorumuna bak alacaklılar mağdur olcak diye karşı çıkıyor. Yahu korkmaya başladım bu CHP başa gelse demek zenginlere peşkeş çekecek alacaklıların %99’unun bankalar olduğunu sanki bilmiyor.

  • Balotelli dedi ki:

   bu kadından nefret ettim allahın cezası ya kürsüye cıkmış konuusuyor birde.. memleket kimlerin eline kalmış allahım ya

  • sargoz dedi ki:

   CHP sadece burjuvadan oy alan bir parti haline gelmiştir. Hukukun üstünlüğü değil üstünlerin hukukunu savunmaktadır.

   Seçim sandığında birkez daha sonuçlarına katlanacaktır.

 39. Anonim dedi ki:

  bugün cıkmasın bu kanun İNTİHR edecegim yeter artı valalhi intihar edecegim

  • Balotelli dedi ki:

   Sakin Ol Arkadaşım öyle yada böyle geçicek .. bu kadar sabır ettik .. baksana kadına chp yine muhalefet alavaklı hakkından bahsediyor la havle … az daha sabır

  • Vatandaş dedi ki:

   Dostum herşeyi atlatırsın sabırlı ol, bildiğim kadarı ile infaz edilmediği takdirde 2 yıl sonra ceza düşüyor olması gerekiyor. Ayrıca belki adli kontrol sınırı kalktığı için hapis cezası uygulamayadabilirler. Dünyada hiç birşey candan önemli değildir, bunlar için intihar edilmez biz herşeye sabırla dayandık Allah’tan umudunu asla kesme.

 40. ÖZADANALI dedi ki:

  SAYIN ŞÜKRAN HANIM,
  TAKİP ETTİĞİM KADARI İLE SİZ TECRÜBE SAHİBİ BİR HANIMEFENDİSİNİZ VE HERKESİN DERDİNE KOŞUYORSUNUZ.BENİMDE SİZE KÜÇÜK BİR SORUM OLACAK CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM.TEŞEKKÜRLER.BİR BANKAYA KREDİ KARTI BORCUM VAR.SON 2 TAKSİT ÖDEME YAPAMADIM.BANKA BENİ ARAYARAK UZUN VADELERE BÖLELİM DEDİ.GİTTİM VE 18 AYA TAKSİM ETTİK.ŞUANDA BİR SORUN YOK.BANKA İLE YENİDEN SÖZLEŞME YAPTIK.YAPMIŞ OLDUĞUMUZ BU SÖZLEŞME ACABA TAAHHÜT OLABİLİRMİ? TAAHHÜT İSE BANKADA YAPILAN BU SÖZLEŞME TAAHHÜT OLARAK GEÇERLİ OLURMU?SAYGILARIMLA.

  • murat dedi ki:

   kabul ederseniz cevap vereyim.olmaz. taahüt icra dairesinde icra müdürü önünde yapılmak zorunda. içiniz rahat olsun.

  • şükran dedi ki:

   özadanalı kardeşim güven duyduğunuzdan dolayı teşekkür ederim bankaya kalan son iki taksiti için bankanın sözleşme yaptığını belirtmişsin sizin önünüze konan bu sözleşme yapılandırmadır.tekrar takibe düşmemesi için yapılır taahhüd değildir endişe etmeyin aynı uygulamaları yapılandırmaları mesela maliyede yapar haahhüd yerine geçmez .

   • ÖZADANALI dedi ki:

    ŞÜKRAN HANIM,

    ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.BİRAZ SONRA KURTULUYORUZ. YENİ YASA HEPİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN.SAYGILARIMLA

 41. Anonim dedi ki:

  arkadaş lar adalet partisi deyil miş güvendik bide cek kulananlar büyükler af edil di beni bir sürü cek ten alcagım vardı alamıyorum tahahüt verdim neyapacam şimdi

 42. kub dedi ki:

  bakan acıkladı tahhudu ıhlal ıleılgılı bırsey yok

 43. kub dedi ki:

  sımdı gorusuluyor ama muhalefet sazıelınealıp baska konuları anlatıyor bu mjhalefet hayatta ıktıdar olamaz

  • Balotelli dedi ki:

   kesinlikle katılıyorum.. yani nefret ettim muhalefetten şuan. pür dikkat izliyorum bakan soruları yanıtlıyor halen bölmeye çalışanlar susturanlar itiraz edenler yahu ne pislik insanlarsınız milletin meclisindesiniz az adam olun şerefsizler bi kez olsun MİLLET için Birşey yapın…!

 44. izmirfm dedi ki:

  arkadaşlar medyaya bağlanıyo diyo sonra hazır diyo açılmıyo nedendir tbmm tv

  • Ugur dedi ki:

   Sağ tarafa tıkla wındows medya player uzerınden ızle dıyo oraya tıkla medıa playerdan acıcaktır.

  • şükran dedi ki:

   izmir fm bende bağlanmayı denedim evet açılmıyor

  • Ugur dedi ki:

   hangı sunucuyu kullannıyosunuz? Farklı sunucular deneyın bende mozılla var sorun yok

 45. MURAT TENMAR dedi ki:

  TENMAR
  30 HAZİRAN 2012 GÜNÜ TBMM ‘ DE GÖRÜŞMELERİ YAPILIP, KANUNLAŞMASINI TEMENNİ ETTİĞİMİZ 3. YARGI PAKETİ İLE İLGİLİ EMEĞİ GEÇEN HERKESE SAYGILARIMIZI İLETİYORUZ.

 46. ÖZADANALI dedi ki:

  SAYIN BİRBİLEN,
  ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER.ANLADIĞIM KADARI İLE ALAMAZLAR DİYORSUN ÖYLE Mİ?

 47. izmirfm dedi ki:

  arkadaslar tbmm tv açılmıyo adres nedir ya ? sargoz ?

  • Ugur dedi ki:

   izmir fm link yazdım ama onay almadan yayınlanmıyo sanırım meclıs tv yaz goggle da da var

 48. cenk dedi ki:

  şimdi işe gidiyom saat 6 da gelecem inşallah güzel haberler veririsiniz

  • Ugur dedi ki:

   İnşallah ama yarına sarkar gibi bence

   • şükran dedi ki:

    uğur bey bu kanunun tümü görüşülüp çıkmadan meclis tatile girmeyecek bu karar daha önce alındı merak etmeyin

 49. cenk dedi ki:

  arkadaşlar görüşmeler başladımı takip eden varmı ben bakamıyom işteyim şuan

  • Ugur dedi ki:

   Geldiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  • Ugur dedi ki:

   Çok Şükür Allah’ım

  • Ugur dedi ki:

   Başladı arkadaşlar.Gündemde olan ilk 4 kanun teklıflerı komısyonlar olmadıgı ıcın hepsını atladılar.Direk bizim kanun görusulmeye baslıyor.

  • şükran dedi ki:

   cenk bey şu an kanun tasarısı hakkında meclise bilgi sunuluyor özel yetkili mahkemelerde görüşülecek tasarıdaki tüm maddeler görüşülecek gecede çalışılacağı belirtildi.önündeki görüşecekleri birkaç kanun atladılar bugün sadece 3 yargı görüşülüyor.

 50. ÖZADANALI dedi ki:

  SAYIN BİRBİLEN
  ANLADIĞIM KADARI İLE AVUKATSINIZ.SİZE BİR SORUM OLACAK CAVAPLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.İNŞALLAH BUGÜN TÜRKİYE NİN YÜZÜ GÜLECEK,YEPYENİ BİR SAYFA AÇILACAK,BENİM SİZDEN ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM ;İNTERNETKAFE İŞLETEN BİRKİŞİYE HACİZ YAPILDIĞI ZAMAN (YENİ YASAYA GÖRE)BİLGİSAYARLARIN TAMAMINI GÖTÜREBİLİRLERMİ?VEYA BİR İNTERNETKAFEDEN NE KALDIRILABİLİR NE KALDIRILAMAZ?ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLERİMİ BİLDİRİRİM.

  • bir bilen dedi ki:

   özadanalı arkadaşım – Ekonomik faaliyeti, sermayesinden ziyade benedi çalışmasına dayanan borçlunun mesleğini sürdürebilmesi için gerekli olan her türlü eşya…burada internet kafe mali işlere bildirdiği bilsiyarlara el koymaları o ticethanenin ekonomik faliyetini ne yapar bitirir bu iş yeni hacizlerde şekilenecektir ama ben olsam kaldırmam risk artık avukatlarda borcluda degil işleri cok zor yamyamların kendimi ayırıyorum bu arada saygılar

 51. şükran dedi ki:

  bu yasa çıktıktan sonra inşallah öocelikle taahhüdü ihlal acilen değişmelidir.ailesinden uzak veya içerde olan insanlar yuvalarına dönmelidir anayasamıza göre aykırı bir durumdur.ayrıca özel hayatın gizliliği ve konut dokunulmazlığı bu yasa kadar önemlidir.ayrıca bankalar büyük sermaye gruplarıdır ve koşullarını kendilerini yüzdeyüz koruyacak şekilde oluştururlar.ödemedeki gecikmenizde temettü faizini en üst rakamdan önünüze koyarlar.piyasada faiz şu an%9-%14arasındadır.icra dosyalarında bankanın faiz isteği 40-70 arasıdır.bu zulümdür açıkcası devlet büyük sermayeye karşı önlemlerini yasal olarak almalıdır vatandaşını dar gelirli olanları bu gruplara karşı korumalıdır.icra dosyalarının büyük kısmı banka kredi kartları ve kredilerden kaynaklı diğer grup telefon-GSM öperatörleri halkımızın en çok karşılaştığı konular hemen arkasından bireysel iflas yasası var ama işlevi yok hak sahibi olamıyorsunuz onunda yeniden koşulları oluşturuluyor daha anlaşılır hale yasal olarak yakında getirilecek.şimdiye kadar yasalar vardı bu konuda ama vatandaşı koruyamıyordu hukuku yoktu.tabiiki en önemli vede acil olanı icra iflas bugün ve yarın görüşülecek olan kanun taslağını binlerce insan umutla bekliyor.hayatlarına bir türlü düzen getirememiş sürekli tehdid baskı altında kalarak borçlu olan aile bireyini ve onunla yaşayan diğer insanları cezalandıran ve yasa olarak bu insanlara bu imkanları vererek kontrolü yapmayan dur bakalım demeyen 80 yıllık yasa inşallah bugün tarih olup gidecek.daha onurlu daha insan haklarını koruyan insanlara yeniden kendini toplama imkanı veren aileyi bu yüzden parçalamayan çocukları anneleri ağlatmayan bu yasa çıksın hepimizede hayırlı uğurlu olur inşallah arkadaşlar.

 52. Ayşe dedi ki:

  Herkese günaydın başta sayın sargoz ,iyi haberi Allahın izniyle alıcaz işallah ,HİÇ bİr zaman ağlayanın malı gülene hayretmez çok ahhhh aldınız malum meslektekiler!şimdi kara kara düşünme sırası sizdeeee!

 53. Balotelli dedi ki:

  Syn Sargoz. uzun zamandır siteyi takip ediyorum. o kadar üzüntülerimiz arasında çok güzel dostluk bağı dayanışma kurulduğunu görüyorum. size önerim bugün büyük gün tarzında bir başlık açıp herkesi o başlığa toplayıp Saat 14:00 da meclis tv yi izlemeye sevk edelim. mutlu haberleri alalım

 54. sargoz dedi ki:

  Bugün çok önemli. Meclisi takip edeceğiz.

  Haydi hayırlısı, icra iflasta yeni bir dönem başlayacak.

  • bir bilen dedi ki:

   inşallah madur insanlar bu sayede borçlarını daha rahat ortamlarda yamyamların ellerine düşmeden rahat şekilde ödeyebilecekler 30 yıldır bunun savaşını veren biri olarak emin olun mutluluk duymaktayım size bir anımı aktarayım…. bir gün müvekkilimin biri evde eşya degeri taşımayan bir küçük televzyonu kaldırmamızı istedi eve girdik baktım küçük cocuk cizgi film seyrediyor müvkli aradm uzun vadede ben tahahüt alarak bu işi cözerim dedim borçlu 3 sene gibi süre istedi müvekilim kabul etmeyince ona baska biri ile calışmasını söyleyip evden ayrıldım bir kaç hafta sonra elemanımı gönderip o eve bir televizyon aldırdım tabi baska bir varkads eşyaları kaldırmıştı ne olursa olsun allah korkusu varsa bi insanda borcunu zaten bu gün olmasa yarın öder ama bi gün öder bunu bilerek bu işleri yapan avukat arkadaslarım bu işlerde cok basarılı oldular ama vicdansız olanların baslarına her türlü bela geldi cünkü onların karnına dünyayı sok daha yokmu dedikleri için ama artık bitiyor bende artık boşanma davalarını alıyorum icrayı bıraktım agır cezalara bakıyorum insallah bu kanun herkese hayırlı olur

   • şükran dedi ki:

    sayın bir bilen kardeşimiz sizin iyi niyetli yorum yaptığınızı görmekteyim .bizler değişik nedenlerle mağrur olmuş ancak mevcut yasanın koruyamadığı hukukunun işlemediği etik kuralların uygulanmadığı bu nedenle bu kadar sıkıntı çekmiş insanlarız yasanın açıkları olabilir ancak bazı zinniyetler gerçekten ama gerçekten vicdanları duymaz olmuş paraya tapar olmuş insanı insan olarak görmeyen ezmekten adeta zevk duyan bundan mutlu olan işin çözümüne bakmayıp yokuşa süren düşene bir tekmede sen vur kafasında bunu yaşayan ve uygulayan insanlarla yıllardır kerşıkarşıya kaldık.bizler borçlu olabiliriz ama bu suç değildir bu ülke kaçkez ekonomik kriz geçirdi veya krizler atlattı bu insanları çok etkiledi.burdaki insanlar yıllarca vergi verdi çalıştı ülke ekonomisine katkı verdi.sizi gerçekten tenzih ederim ama mesleğini çok kötü icra edenleri gördüm ve görmekteyim bizler zülmetmedik çok şükür ama zulme uğradık.bize bunu reva görenler belki bu dünyada cezasını çekmeyecek ama rabbimin öte dünyada kuracağı mahkeme-i kübradan korkmak lazım.kim zerre miskal iyilik yaparsa onun karşışığını görür.kimde zerre miskal kötülük yaparsa oda onu görür.bu dünya hayatı gerçekten yıldırım hızıyla geçiyor.bunları yapanlar biz çok kar ettik diye sevinmesin ne kadar zarar ettik diye bence düşünsün çünkü aldığımız her nefesin hesabı sorulacak diyor rabbimiz.şimdiye kadar birçok defin işleminde bulundum oraya yanında birşey götüreni görmedim.allah insanın merhametini vicdanını almasın basiretini kapatmasın bunlar gittiğinde inanın insandan geriye kayda değer birşey kalmıyor.

  • umut dedi ki:

   Arkadaşlar,
   ben bugun yolda olacagım,surumları buraya yazarsanız görebılrım.Şimdiden herkeze hayırlı olsun.İnşallah herşey dilediğimiz gibiolur.Hak yerini bulur

 55. suat ıa dedi ki:

  merhaba sayın arkadaslar sıze sormak ıstedıgım bırsey var sımdı dıyorkı bu paketın ıcerısınde bır maddede Başta KOBİ’ler olmak üzere işletmelerin üretim araçlarına el konulmayacak.
  Bir işletmenin üretimini sürdürebilmesi için zorunlu olan araçlara icra yoluyla haciz getirilemeyecek. Bu davalardan kaynaklı iş yükü de azalacak….yanı bır elektırıkcının alet cantasına , bır manavın tezgahına , bır söforun taksısıne mınubusune otobusunu alı koyamayacaklar. pekı bu yasa cıktıgı gun NEREYE BASVURU YAPACAGIZZ YADA SOYLE DIYIM BU YASA CIKTIKTAN SONRA BI ALACAKLI BORCLU OLAN KISININ ARACINI HACIZ GETIRIP BAGLATMAYA CALISTIGINDA OTOMATIK OLARAK ICRA MUDURLUGU V.S ARTIK BOYLE BISEY YAPAMAZSINIZ YASA CIKTIMI DIYECEK … CEVAP YAZARSANIZ COK SEVINIRIM …

  • murat dedi ki:

   Bu yasa çıksa bile durumun icra memurunun vicdanına bağlı. seni korkutmak için alırız falan diyebilir, veya itiraz etmiyceni düşünüp alır. bazıları avukatla kanka olduklarından aracını bağlatabilir. ama senin bu durum için bu yasayı bile beklemene gerek yok. bu durumda 7 gün içinde icra dairesine bu araçla veya her ne ise onunla para kazandığını kanıtlayan bir belge ile başvurursan zaten üzerindeki haciz düşecektir. ama sen yine de böyle birşey yaşarsan bir avukat desteği al.geçmiş olsun.

   • bir bilen dedi ki:

    arkadaşım murat her şey icra müdürünün elinde degildir onlarıda denetleyen merciler vardır yasada boşluk olursa senin dedigini yaoma ihtimali var ama yasa da diyorki üretimini yani ticari faliyetini sürdürebilmesi için gerekli olan diyor onu yapamaz o riske avukat kardesi olsada yapmaz emin ol saygılar

  • sevda dedi ki:

   ne olursunuz genel af gelsin yada büyük indirim gelsin yazık onlarca insanlar magdur oluyorlar ceza evinde bu sıcakda 15 senelik indirin gelsin en az insanlar rahatlasın artık bu özgürlügü önce allah dan sonra sizlerden bekliyoruz hatasız kul olmaz yani herkez hata yapmıştır ama pişman olmuştur

 56. Ayşe dedi ki:

  Sayın anonim sana naçizane tek tavsiyem birz süre iste …..daha doğrusu elinden geleni yap süre al bitecek bu ızdırap!

 57. Anonim dedi ki:

  bende sizin gibi mağdurum avukat sürekli arayıp eve geleceğini hacizle eşyaları kaldıracağını söylüyor benden 10 milyar para bekliyor ne yapacağımı bilmiyorum

 58. Ayşe dedi ki:

  Ev haczi kaçıncı sırada arkadaşlar ,yani hayırlı haberi işallah yarın kaç gbi alırız bilgisi olan paylaşsın ???

 59. dejavu dedi ki:

  MECLİS 1 TEMMUZ’DA TATİLE GİRMEYECEK, YARIN 3. YARGI PAKETİ GÖRÜŞÜLECEK
  29.06.2012 15:24
  ——————————————————————————-

  Meclis 1 Temmuz’da tatile girmeyecek. Meclis, Cumartesi, Pazar ve 2 Temmuz Pazartesi günü de çalışacak. Genel Kurul’da yarın 3. Yargı Paketi görüşülecek. ANKARA (ANKA)-Meclis 1 Temmuz’da tatile girmeyecek. Meclis, Cumartesi, Pazar ve 2 Temmuz Pazartesi günü de çalışacak. Genel Kurul’da yarın 3. Yargı Paketi görüşülecek.
  Meclis Genel Kurulu’nda Danışma Kurulu’nun önerisi kabul edildi. Kabul edilen Danışma Kurulu önerisiyle bugün Genel Kurul’da Türk Akreditasyon Kurumu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile Bütçe Kanunlarında Yer Alan Bazı Hükümlerin İlgili Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelere Eklenmesine Dair Kanun Tasarısı görüşülecek.
  Genel Kurul’da yarın 3. Yargı paketi ele alınırken 1 Temmuz Pazar günü yarım kalan Torba Teklifi görüşülecek. 2 Temmuz Pazartesi günü ise görüşmesi yarım kalan Devlet Sırrı Kanunu Tasarısı ile “sezaryen yasası” olarak da adlandırılan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülecek. (ANKA)

 60. VATANDAŞ NURİ dedi ki:

  TV 5 TE TAAHHÜT MAĞDURLARI NA DESTEK PROĞRAMI VAR İZLEYELİM DESTEK OLALIM

 61. Ayşe dedi ki:

  Sevgili yörük annenizlede defalarca tartıştık bu konuları, en son gttiğim avukatın 4 katlı ofisi en az 30 adliye takipçisi yine 30 a yakın çalışan avukatı ama en ilginci ofisin (pek ofis diyemiycem holding binası gbi 3 katı kapamışlar)alt katında ödeme ofisi ve vezne vardı f kişilikte bankomat resmen banka yada igdaş ayedaş veznesi gbi bu rant bitecek artık her dönem birileri rant kaldğrıyo bu talan duracak yeterince doydu vampirler

  • okan dedi ki:

   merhaba arkadaşlar ic ra reform paketi meclis gündeminde 2 vya 3 sırada bugün gözüküyor bilgisi olan varmı

  • Yoruk dedi ki:

   Ayse hanim dediginizde haklisiniz o holding duzeyine getirilen binalar fazla yontmaktan ileri geliyor. Rahat olun onlarinda bu somuruculuk saltanatlari biticek bugun yine adliyedeydim avukatin biriyle yine tartistim avukat hic birsey diyemedi karsimda taahhutle ilgili sozlerini duysaniz ne kadar vicdansiz oldugunu gorurdunuz. Sanki hapse sokunca para tahsil edecekler bunlar bu kadar vicdansiz iste.. Ekonomik sicili ellerinden almak yetmiyor bunlara can yakmayi adet edinmisler…

 62. ABDULLAH PELVAN dedi ki:

  3.YARGI PAKETİNDE BORCLUYU DAHA DA MAĞDUR EDEN İNSANLARI PERİŞAN EDEN AİLELERİ BİRBİRİNDEN AYIRAN BOŞANMALARA SEBEBİYET VEREN TAHÜDÜ İHLAL CEZALARINADA AF BEKLİYORUZ.İNANANIYORUMKİ.3.YARGI PAKETİNDE BU KONUDA GÜNDEME GELECEK.SAYGILARIM İLE ABDULLAH PELVAN

  • murat dedi ki:

   Arkadaşlar ben garanti bankasından borç aldım işimi kaybettim iki senedir iş arıyorum çok fazla yeterliliğim olmasına rağmen hala boştayım herneyse kredi kartı borcundan icralık olduk, borcu ödiyemiyceğimi söyledim avukatla on dakika konuştuk hesap numarasını verdi her ay ne kadar ödeyebiliyorsanız ödeyin hakkınızda icrai işlem yapmıycaz denildi yani insanlar her tür ödemeyi kabul ediyorlar bakalım yavaş yavaş borcumu ödüyorum sorun yok şimdilik herneyse tahüd ayrı bir olay arkadaşlar kesinlikle ödenmiycek miktarda borçlar için tahüd vermeyin avukatların elindeki tek koz bu ödeme gücü olmayan insanı hapse attırınca borç nasıl ödenecekse buda traji komik umarım bir düzenleme yapılır bu konu hakkında insanların özgürlüklerini kısıtlayıp borcun ödenmesini nasıl beklersiniz….

 63. Anonim dedi ki:

  28,06,2012
  sayın sargoz öncelike verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler

 64. Yoruk dedi ki:

  Su yasa bi ciksa da rahatlasa herkesi artik stres werem eder oldu.. Rabbim yardimcimiz olsun… Heleki evinde yaslisi kucuk cocugu hastasi olan bir cok insan war.. O ew o anda kabusa donuyor ewnize awukat gelir ewinize giremez disardan izlemekle kalirsiniz ben de bunlari yasadim.. Allah bu avukatlari islah etsin bizlere de sabir ve ihsan eylesin insallah….

 65. lütfen cevaplayın
  hakkımda açılmış icra dosyaları mevcut
  evimde bir kaç eski dolap vesaire eşyamı haczetmesinler diye ikamet adresi gstermedim
  önemli işler için birkaç günlüğüne ikamet gösterip sonra sildirdim en son bir arkadaşımın deposunu ikamet göstermek üzre nufus dairesine baş vurdum
  nufus dairesinde bana denilen şu
  sık sık adres değiştirdin artı 3 yıl hiç ikamet adresi vermedin
  devlet bu konuda ceza kesiyor bu cezayı ödemelisin deniyor
  bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen bu konuda anlaşılır şekilde çıkış yolu yazmalarını istirham ediyorum

  • Yoruk dedi ki:

   Adres tesbitinde eger yok kaydi alindiysa ve ikametgahiniz belli yerde 6 aydan fazla yoksa cezasi 700 lira civarinda bir miktar. Ceza kesildigi gunden itibaren 15 gun icerisinde oderseniz bu miktarin %15 i affoluyor. İkametgah icin bu ceza ne yazikki artik war yaklasik 1.5 senedir uygulaniyor. Kaymakamliktan mujtarlara tesbit formlari yollaniyor muhtemelen sizinde formda yok diyerek tutanaginiz tutulmustur. Eger nufus idaresinde tanidik bulabilirseniz belki bir defaya mahsus halledebilirsiniz.

 66. Vatandaş dedi ki:

  Sayın Sargoz veya bu konu hakkında bir bilgisi olan arkadaş var ise birşey danışmak istiyorum.
  2 yıl önce otomatik ödemede olan kredi borcumuz otomatik ödemenin yapılmamasından dolayı bizimde takip etmememizden dolayı icralık olmuş. Tuhaftır banka ne aradı 3 ay boyunca ne sordu tebligat gelince anladık. 1.200 TL. borcu 2.000 TL. ye yakın olarak ödedik. Sonra avukat arada bir iki kere daha 50 TL. aldı. Temiz kağıdı aldık. Fakat devlet sitesinde icra dosyasının hailen açık olduğunu gördüm. Sorguladığımda 45 TL. borç gözüküyor ki avukat sanırım hepsini yatırmamışmı ne yapmışsa aradık dosya kapama için 5 TL. daha istedi komiktir onuda yatırdık ama hailen dosyayı kapatmamış.

  Sorum ise;
  Bu dosyanın kapatılmaması durumunda dosyaya faiz işler mi?
  Bizim için dosyanın açık olmasının bir sakıncası olurmu çünkü avukat sadece orada gözükür demişti?
  Biz bu avukatı baroya şikayet edebilir miyiz çünkü mağdur duruma düşme ihtimalimiz varmıdır bu konularda bilgi almak istiyorum.

  Teşekkür ederim.

  • Muzaffer dedi ki:

   Vatandas kardesim avukat sizden kapanis icin harc vs aldiysa kapatmak zorunda!! Yada odemelerinizi mutlaka dosyadan dusurun ve avukattan borcun bittgine mutlaka yazi alin buna benze bir olay ayse hanimin basindan gecmis sizin gibi odedigi halde yillar sonra avukat tekrar haciz vs yapmis arkadasimizda odeme mahbuzlarini ibra ederek karsi dava acti muhtemelen kazanacak ve tazminat hakkina sahip olacak. Makbuzlari saklayin mutlaka avukattan yazi alin islem yapilmasa dosya bir yil sonra dusuyor harc yatirilmasa.

   • Vatandaş dedi ki:

    Şöyle banka yolu ile ödediğimiz için ödememiz belli. Temiz kağıdı aldık ondada problem yok ancak dosyayı kapatmamış. TC kimlik bilgileri ile sorguladım 45 TL. borç gözüküyor dosyada. Bir kanun çıkmış yeni artık kapatmalar parayla yapılacak yoksa kapanmıyor diye. Merak ettiğim bu 45 TL. ilerde kapanırmı yoksa biz kendimiz kapatabilirmiyiz çünkü avukat her aradığımızda para istiyor ancak kapatmıyor

    • Muzaffer dedi ki:

     Avukat sizden parayi almis ama kapatmamis zaman asimina birakmis dosya siz kesinlikle avukattan borc yoktur yazisi alin ve saklayin dosya islem gormezse zaman asimina ugrar bildigim kadariyla. Elinizdeki belgelere dayanarak sikayet edeceginizi soyleyin baroya

    • Yoruk dedi ki:

     Avukata vermenize gerek yok icra dairesinden halledebilirsiniz..

    • Yoruk dedi ki:

     Artik banka borclarina borcu yoktur kagidi verilmiyor arkadaslar. bankadan aliuorsunuz bu belgeyi..

  • hakan dedi ki:

   avukatı baroya şikayet edeçeginizi söyleyin bencede edin.hak ediyor,avukatlardan kim kanun dışı tavır ve davranış görüyorsa baroya şikayet etsin.

  • Yoruk dedi ki:

   İcra dairesine borcu yoktur kagidinizla gidip dosyaya ekleyin.. İcra mudurune de bu durumu mutlaka anlatin

   • Vatandaş dedi ki:

    Borcu düşürmüş sadece 45 TL.’sini bırakmış ancak bu rakamı neden ödememiş ve dosyayı açık bırakmış burayı anlayamadım bu bir problem çıkartırmı diye ufak bir rakam ama yıllar sonra milyarlar falan olur gibi birşeyler olabilir mi diye

   • avukat_istanbul dedi ki:

    Sen avukat mısın? Kıt bilginle ve kıt türkçenle neden insanları yanlış yönlendiriyorsun? Ayrıca Türkçede w harfi yok. Ne diye kullanıp duruyorsun?

    • demet dedi ki:

     Birileri kudurmuş.. Bakalım yarından sonra ne yapacaksınız.. Haksız kazanç kapınız kapanıyor. Artık çalışmak zorundasınız. Arkadaşın verdiği bilgi doğrudur. Kötü niyetli avukatlar dosya kapatma ücreti adı altında “alınmaması gereken” bir ücret alıp bir de üstüne dosyaları açık bırakmaktadır. Bu işlem icra dairelerinden “masrafsız ” olarak yapılabilmektedir.

    • Yoruk dedi ki:

     Sayin awukat istanbul
     Avukat olmussun ama neye yarar? Anlasilan seni senin camiyan daha isirmamis.. Ayrica avukat degilim cift universite diplomam var ayrica hukuk fakultesi ogrencisiyim arti 29 tane dosyam var.. Sen masada kimlerin canini yakarim diye dusunurken ben nerden hakkimi korurum nasil kollarim kendimi senin gibi avukatlardan bunun pesindeyim adaletin terasisi sende anlasilan baya kaymis. Ayrica tahsilatci avukat olmayida hic dusunmuyorum senin gibi kor zihniyette cahilce olmayi okumussun ama bos.. Haaa sunu da soyleyeyim insanlari yazi karakterine gore mi degerlendirin diyor o elindeki kitaplar yoksa

     • Yoruk dedi ki:

      Avukat olmussun ama kitligi aynen iade ediyorum sana okumus cahilligine veriyorum en tehlikeli insan turudur okumus cahil olmak yazik.. İste senin gibi zihniyetler ancak bunu yapar cok da sasirmamak lazim

    • şükran dedi ki:

     sayın avukat istanbul kıt bilginle insanları yanlış yönlendirdiğini belirtmişsiniz kendisini iyi tanırım.yaptığı yönlendirmeler tamamen doğrudur.verdiği bilgilerde kasıtlı amaç yoktur.çünkü kendisi ticari hayatın tüm güçlüklerini bizzat yaşamış birçok çek mahkemesi görmüş hepsinden ceza almış insanlarla haşırneşir olmuş biridir.ifadeleri sert olabilir onu cahil olarak görebilirsiniz üniversiteden çift diplomalı artı hukuk 1 öğrencisidir.stajını biraz erken yaptı 29 icra dosyası ile mücadele ediyor onun mücadelesi herkezin altından kalkabileceği bir şey değildir insanları ön yargı ile yargılamayın lütfen

    • Vatandaş dedi ki:

     Sayın avukat ben sizden yardım istemedim, asla bir icra avukatından yardımda istemem, zaten yardım da etmemişsiniz. Madem yardımcı olacaksınız soruma yanıt verseydiniz kalkıp buradaki değerli arkadaşlara laf yetiştirmeniz amacınızın başka olduğunu gösteriyor. Sadece okuyacaksanız okuyun bizlerin yazılarına yorum yapmayın gidip kendiniz gibi düşünen insanlarla bu konuyu tartışın bizden reel’de de sanalda da uzak durun.

  • Yoruk dedi ki:

   Borcunuz kaparildiktan yaklasik 1 ile 2 ay arasinda engec dosya e devletten dusuyor. Ama elinizdeki temiz kagittan kastiniz borcu yoktur kagidimi? Eger oyleyse bu borcu yoktur kagidini verdigi tarih yaziyorsa ve siz bu belgeden sonra tekrar para.odemesi yaptiysaniz ve onlarinda makbuzlarini aldiysaniz gorevini kotuye kullandigini isbatlamis olup meslegini bile alirsiniz elinden.. Ayrica su donemde awukatlarin en mesur ve moda olarak yaptigi
   aslinda cok onemli ve ince cizgi olan bir konudada uyarayim avukatlar tahsil ettigi paranin makbuzuna ne bir imza ne bir kase vuruyorlar buna mutlaka dikkat edin. Hatta kasesinin uzerine elemanina imza attiranida gordum. Kesinlikle itiraz edin. En ufak bir puruzde itiraz aninda gecerliligi olmali.

   • Vatandaş dedi ki:

    Temiz kağıdı yani borcu yoktur kağıdı aldık. Hatta o kağıtla başka bankadan kredi de çekebildik. Ancak dosya e-devlette hala gözüküyor. Ben acaba sadece e-devlettemi gözüküyor dedim o yüzden uyap.org adresinden sorguladım gerçekten 45 TL. olarak açık duruyor dosya. Yatırmamış ve kapatmamış. Yaklaşık 1 yıl geçti sonradan başımıza iş açıcak diye korkuyoruz

    • Yoruk dedi ki:

     Sayin vatandas arkadasim
     Bu 45 TL yi eger odediysen bankadan borcu sifir kagidi aldiysan icraya gidin ve dosyaya ekleyin eger almadiysan bu 45TL yi odeyin yoksa size bu para cok yuksek meblagda karsiniza yillar sonra cikar. Ancak odwmeyi icra da dosyaya yapin derim ben en garantili yer. Borcunuz bittigine dair belgeyide almayi unutmayin

 67. MUHARREM dedi ki:

  EVE BU YASAYLA İCRA GELMIYECEK BU BORÇLARIMIZI SU AN ÖDIYEMIYORUZ BUNU 2 VEYA 3 SENEDE KAPATACABİLECEĞİZ BORC İÇİN SÜRE VARMI BENI AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM

 68. Mağdur Anne dedi ki:

  sayın can bey benim eşimde esnaftı ama hiç kimsenin evinin huzurunu kaçırmadı ama arkadaşının senetine cro yaptığı icin benim iki çocuğumun gözü önünde hemde doğum gününde evimi boşaltılar 3.5 aydır yiyecek alamıyoruz dolap yok çamaşırlar zat
  en elde yıkanıyor yani dicem o ki bunu yaşamayan bilemez çocuklarımın karşısında çok çaresizim ama yınede sizde yaşayın demiyorum çünkü çook zor

  • MUHARREM dedi ki:

   ÇOK ÜZÜLDÜM ALLAH BUNDAN SONRA BÖYLE DURUMLAR YAŞATMASIN

 69. yörük dedi ki:

  avukatlar ewden eşya kaldırmakla inanın borç falan ödemiyolar klimaya 300 tv ye 200 buzdolabına 200 çamaşır makinasına 250 yazıyor hepiniz biliyorsunuz benim 1 tane dosyama en az borcum 7.000.00 lira size sorarım bunu icra yoluyla bu fiyata sattıklarında acaba borç mu ödeniyo.. faizini bile kapatmıyor… amaçları zaten ağlatıp kahretmek vicdansızlık… evde kim varsa artık o anda korkuyor ve taahhüt denen bu ülkenin en büyük sıkıntılı konularından biri olan bu ödeme emrini imzalatıyor..ancak içinizde taahhütle ilgili sıkıntısı olan varsa yardımcı olmaya çalışırım.. taahhütün bir çok püf noktası var avukatlar bu noktaları atlıyolar… 4 tane bozulmuş taahhütüm war.. elimden geldiğince destek olmaya çalışırım… şuan bütün uğraşım araştırmalarım taahhüt üzerine… bana ulaşamazsanız şükran hanıma yazabilirsiniz..

  • umut dedi ki:

   Meclisde görüşmeler varmı? bu yasa ıle ılgılı son durum nedır.? bu konu hakkında biligisi olan paylaşırsa sevinirim
   Teşekkürler

  • Bülent dedi ki:

   sayın arkadaşım,ben memur emeklisiyim maaşımdan icra kesilirken başka bankadan 2.ci bir icra taahüdü imzalamış bulundum.Benim sorum biri bitmeden 2.cisi kesilirmi nasıl engelliyebilirim.

   • Yoruk dedi ki:

    Hayir maasiniza 2 yerden kesinti ayni anda olmaz ayrica maas haczi emekli maasina olmaz eger siz muafakat verdiyseniz ancak ozaman kesilir. Eger 2 yere werdiyseniz o zaman ayni anda 2 si de kesilir. İcra dairesine itiraz dilekcesi werdiginiz takdirde maas haczi kaldirilir ama muafakatsa bu sizin bilginiz dahilinde izin verdiginizi gosterir

 70. ÖZADANALI dedi ki:

  CAN EFENDİ
  SENİN MANTIĞINLA HAREKET EDERSEK,AVRUPA ,AMERİKA VE DİĞER SOSYAL ÜLKELERDE ESNAFLIK OLMAMASI GEREKİYOR.ÇÜNKÜ ORALARDA SENİN DÜŞÜNDÜĞÜN EV HACZİ YAPILMAMAKTA,EKONOMİK SUÇA EKONOMİK CEZA VERİLMEKTEDİR.HİÇ KORKMA BUNDAN BÖYLE EKONOMİ DAHA SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE TIKIR TIKIR İŞLEYECEKTİR.HERŞEY EVDEKİ EŞYALARI KALDIRMAKLA BİTMİYOR.SENDE BİRGÜN BORÇLU DURUMA DÜŞEBİLİRSİN.AMA SENİN ŞANSIN YENİ ÇIKMAKTA OLAN YASADIR.BU YASA SENİN İNSANLIĞINI ,GURURUNU, ŞEREFİNİ, AİLENİ ,BORÇ ÖDEME KUDRETİNİ SANA BAĞIŞLAYACAKTIR.

  • Murat YALÇIN dedi ki:

   Can Bey Kardeşim,
   Yazılarına baktığımda iyi niyetli olduğundan kesinlikle eminim… Ancak “yanlış bir kabul” ve “yanlış bir ezber” ve “yanlış bir formül” üzerine tabiatıyla “yanlış değerlendirmeler” yapıyorsunuz…
   Evvelâ; ekonomi veya hukuk veya şu, veya bu kısacası ‘sistem’ dediğiniz şeyin özü İNSAN üzerine İNSAN’ın yüceliği, İNSAN’ın mübarekliği üzerine kurulmalıdır… EŞYANIN, PARANIN, PULUN, ALACAĞIN KUTSALLIĞI üzerine değil…
   Saniyen; liberal ekonominin ait olduğu batı dünyasında bile (borca hapis, ev eşyası haczi gibi) vahşi ve kaba uygulamalar KATİYEYYEN söz konusu değildir…

   Hukukta bir kimsenin “İSTESE DE YERİNE GETİREMEYECEĞİ HALLER”den söz edilir…

   Buna göre; İSTESE DE ÖDEYEMEZ durumundaki bir İNSANA eziyet ve işkence etmek ancak HAYVANLAR ALEMİNDE GEÇERLİDİR… Kaçamaz iseniz SIRTLAN dinlemez parçalar seni…

   İktisat okudum, ülke ekonomisini merak etme sen, endişelenme; liberal ekonominin gizemli bir kuralı vardır; “GÖRÜNMEZ BİR EL PİYASALARI DÜZENLER…” Çıkarcı ve rasyonel akıl bu yeni düzene göre tavrını ve şeklini alır… DEVLETİN (borca hapis, ev eşyası haczinde olduğu gibi) GAYRİİNSANİ-GAYRİMEŞRU GÜCÜNE SIĞINARAK TAHSİLAT YAPMAYI UMMAK AHLAKİ DEĞİLDİR, ESASEN BU DÜZEN ÇARESİZLERİ EZEN ve ALACAKLILARA SAĞLANAN HAKSIZ BİR KONFORDAN İBARET İDİ…
   Hele ki bu KONFORU (vicdan sahibi olanlarını tenzih ederiz) pervasızca kullanan vicdanı kirlenmiş kimi avukatlar için HASTALIKLI BİR YAPI İDİ…
   Özetle, siz iyi niyetlisiniz lakin kesinlikle yanlış ve yanılgı içindesiniz…

   • FARKETMEZ. dedi ki:

    murat……….. murat… isim , soyadı benzerliği yoksa meslektaş ve arkadaşız.
    yazın için teşekkürler.daha sonra görüşürüz. telnonun sonu (00) doğrumu ok.

    • Murat YALÇIN dedi ki:

     keşke olsaydı(m)… sanıyorum, tanışmıyoruz, ben karadenizliyim… (541.xxx.xx.50)
     yine de kardeşiz, arkadaşız… selamlar…

     • FARKETMEZ. dedi ki:

      sağol, haklısın, kesinlike katılıyorum. selamlar.

   • Anonim dedi ki:

    Liberal ekonomide görünmez el vardır bir el adaleti eninde sonunda yerine getirir der öyle Yada böyle benim savima göre de keske bu görünmez el devlet olarak kalsaydı Allah korusun gayrimesru bir el alacaklının hakkını korumak İcin varım derse bu hakkı başka yollarla almaya kalkarsa sonuc ne olacaktir

    • Murat YALÇIN dedi ki:

     adaleti, asayişi hukuk düzeni sağlar… endişelendiğiniz “çek-senet mafyası” gibi hatta anlı şanlı ve daha irileri olan pek çok gayrimeşru eller mesela çek hapsi varken de, ev eşyası haczi varken de önceden beri vardılar… babalar diyarı idi ülkemiz… şimdi onlar neredeler? kaygınız ve karşılaştırmanız yersiz… selamlar

    • FARKETMEZ. dedi ki:

     sn. anonim.
     hukuk ve kanunun üstünde birşeyden bahsediyorsunuz.
     bu bahsettiğiniz şeyde hukuk devletinden üstün olması gerekir. böyle birşeye direnciniz olamıyorsa en hızlı çare 155.

    • umut dedi ki:

     Evden eşyalar alınırkende vardı bu gayrı resmıeller,alınmazkende olacaklar.Bunları bu ellerı engelleyen eşyalarmı sızce.Bence adalet ve insanlardaki bilinçlenme.

 71. yörük dedi ki:

  sizlere destek olmak için yazılarımı sizinle payleşmak istedim.. adliye den gelemiyorum çoğu zaman malum insanın 29 tane dosyası olunca başını kaldıramıyor… ama şunu öncelikle söylemeliyim ki adliyede icra arabaları sürekli otoparkta yatarken şuan bir tane bile yok.. hepsi icraatte.. şunu demeliyim ki şuan piyasaya saldırıyorlar.. can yakmak için toplu yemin etmiş gibi hepsi çalışıyor.. ama ne çalışmak… inanın nereye gitsem her mevkide bi icra arabasına rastlıyorum içimden geçenleri tahmin edersinz… bu yasa bizi etkilemez diyen avukatların hepsi tutuşmuş waziyette…hiç panik yapmayın derim herşeyin bir çözümü ve kolaylığı war.. ama panik yapmamakta işin sırrı… bende ilk etapta çok panikledim çok kötü dönemden geçtim ancak panik yerine dik durmak daha doğru olduğunu gördüm mahkeme kapılarında morarmış awukatların suratlarına şahit oldum…

 72. yörük dedi ki:

  sayın sargoz ıp adres aynı şükran hanımla diyeceksiniz ama ben şükran hanımın kızıyım.. yani ev de asıl gerçek mağdur olan diyelim öncelikle bilgilendirmek istedim…

 73. Ayşe dedi ki:

  Bide utanmadan böle bi mağdur platformuna anı kurtarın demişsssin ya…..esefle kınıyorum seni darısı başına dicem aaa bu yasa çıktıüıında bizim yaşadıklarımızın binde birini yaşamıycan aynı duruma düşsen bile

  • can dedi ki:

   Arkadaslar. Borç yuzunden kımsenın cocugu aglamasın kımse babasız kalmasın tabıı kı bunu kım ıstemez. bu konuda hem fıkırız zaten. Ama sankı bıraz daha genıs dusunmemız gerekıyor dıye dusunuyorum. Yanı bı esnaf dusunelım hemen kotunıyetlı oldugunu dusunmeyın ama. Guvene dayalı 100 kısıye mal satmıs olsun hepsınden azar azar alacagı olsun. ve bu malları guvene ve en kotu ıhtımalle alacagımı alamazsam devlete basvururum devlet alacagımı cebrı ıcra ıle alır dıye guvenerek vermıs olsun. sımdı bu adam bu alacaklarını toplayamazsa. dukkanını kapatmak zorunda kalırsa ya da kapatmasa bıle ıslerı azalırsa ıslerı azaldıgı ıcın ıscı cıkarmak zorunda kalırsa… gıbı gıbı bır suru sey sıralayabılırız. hemen yoruma ıstınaden tu kaka demeyelım. cıddı bır degısıklık ve olayın tum yonlerını gormek gerekır dıye dusunuyorum. Yoksa kımsenın magdur olmasına sevındıgımı falan zannetmeyın

   • can dedi ki:

    Ekonomik anlamda piyasadaki canlılıgı kesınlıkle azaltacaktır. o yuzden anı kurtarma kelımesı kullandım evet anlık bir rahatlama olacak ama sankı uzun vadede ulkeyı kotu etkıleyecek. Cunku evet eve hacız kotu bırsey ama alacagını alamama ıhtımalı de devlete olan guvenı sarsar dıye dusunuyorum. Yoksa kımse borcluya suclu dıye bakmıyor arkadaslar

    • VATANDAŞ NURİ dedi ki:

     SUÇLU DİYE BAKSA NE OLUUUUR
     SUÇSUZ DİYE BAKSA NE OLUR
     İNSANCA YAŞAMA KOŞULLARINI İHLAL ETMEK İNSANLIK SUÇUDUR
     BU BÜTÜN DÜNYADA BÖYLEDİR
     VAHŞİ BATIDAKİ ORMAN KANUNLARINDAN GÜNÜMÜZE KADAR BİRÇOK YASA DEĞİŞTİ
     BUNU KABULLENSEKTE KABULLENMESEKTE DURUM BÖYLE
     HERKEZ TİCARETİNİ DAHA DİKKATLİ YAPACAK
     MAL VERİRKEN DAHA DİKKATLİ OLACAK
     BEN SATTIM DEVLET DÖVER ALACAĞIMI ALIR DEVRİ BİTTİ
     DEVLET KİMSENİN KABADAYISI DEĞİL
     TAHSİLATÇISI DEĞİL
     DEVLET HERKEZİN DEVLETİ
     BORÇLUNUN DA ALACAKLININ DA SUÇLUNUN DA HERKEZİN HAKKI HUKUKU VAR DEVLET İN İLK GÖREVİ BUNLARI KORUMAK

     SEN BURADA MİLLETE AKIL DAĞITACAĞINA TİCARET LE UĞRAŞIYORSAN YENİ DURUMA GÖRE KENDİNİ HAZIRLA YOKSA YAKINDA BİZİM KERVANA KATILIR ANLARSIN NEYİN NE OLDUĞUNU
     BİZDE BİRZAMANLAR SENİN GİBİ GEVREK GEVREK SALLIYODUK BAK ŞİMDİ BURADAYIZ YAAA BÖYLE İŞTE
     CAN SAADIÇ

   • Anonim dedi ki:

    bugun dunyanın çogu yerınde yanı ekonomısı ıyı ve ileri devletlerde örnegın Almanyada kımse kımseye parasını odemeden malvermıyor.hersey resmı ve kuralına uygun ıslıyor.Örnegın bır mobılya uretıcısı mobılya uretıyor karsısındakı fırma ıle rekabete gırıyor,belirli süre satıyor sonra baktı pıyasada ıkısı fazla hemen yazıyor pesınatsız 24 ay elden taksıt.düşünce alırım cüzzi mıktar ödeyen öder ödemeyenlede devlet ugrassın diyerek sadece kendını düşünüyor.yanlışlıklar burada başlıyor bu adam bankadan zengınmı bankanın vermedıgı bu kolaylıgı sunuyor.Hatır gönülle olmaz bu işler.Bu mobılyacı da kendı zararını sızlere yüklüyor malesef sizin gibi düşünenlerde aynadakı yansıma gıbı olayları ters algılıyorsunuz.

   • Murat YALÇIN dedi ki:

    Can Bey Kardeşim
    Yazılarını bakarak iyi niyetli olduğundan kesinlikle eminim… Ancak “yanlış bir kabul” ve “yanlış bir ezber” ve “yanlış bir formül” üzerine tabiatıyla “yanlış değerlendirmeler” yapıyorsun…
    Evvelâ; ekonomi veya hukuk veya şu, veya bu kısacası ‘sistem’ dediğiniz şeyin özü İNSAN üzerine İNSAN’ın yüceliği, İNSAN’ın mübarekliği üzerine kurulmalıdır… EŞYANIN, PARANIN, PULUN, ALACAĞIN KUTSALLIĞI üzerine değil…
    Saniyen; liberal ekonominin ait olduğu batı dünyasında bile (borca hapis, ev eşyası haczi gibi) vahşi ve kaba uygulamalar KATİYEYYEN söz konusu değildir…

    Hukukta “İSTESE DE YERİNE GETİREMEYECEĞİ HALLER”den söz edilir…

    Buna göre; İSTESE DE ÖDEYEMEZ durumundaki bir İNSANA eziyet ve işkence etmek ancak HAYVANLAR ALEMİNDE GEÇERLİDİR… Kaçamaz iseniz SIRTLAN dinlemez parçalar seni…

    İktisat okudum, ülke ekonomisini merak etme sen, endişelenme; liberal ekonominin gizemli bir kuralı vardır; “GÖRÜNMEZ BİR EL PİYASALARI DÜZENLER…” Çıkarcı ve rasyonel akıl bu yeni düzene göre tavrını ve şeklini alır… DEVLETİN (borca hapis, ev eşyası haczinde olduğu gibi) GAYRİİNSANİ-GAYRİMEŞRU GÜCÜNE SIĞINARAK TAHSİLAT YAPMAYI UMMAK AHLAKİ DEĞİLDİR, ESASEN BU DÜZEN ÇARESİZLERİ EZEN ve ALACAKLILARA SAĞLANAN HAKSIZ BİR KONFORDAN İBARET İDİ…
    Hele ki bu KONFORU (vicdan sahibi olanlarını tenzih ederiz) pervasızca kullanan vicdanı kirlenmiş kimi avukatlar için HASTALIKLI BİR YAPI İDİ…
    Özetle, siz iyi niyetlisiniz lakin kesinlikle yanlış ve yanılgı içindesiniz…

   • canemremm dedi ki:

    Can bey
    “kotu ıhtımalle alacagımı alamazsam devlete basvururum” demenin, “100 bin liralık ticareti bin lira ile teminata alırım” demekten ne farkı var.
    Buna biz ticaret mi diyeceğiz şimdi ?

  • umut dedi ki:

   bugun dunyanın çogu yerınde yanı ekonomısı ıyı ve ileri devletlerde örnegın Almanyada kımse kımseye parasını odemeden malvermıyor.hersey resmı ve kuralına uygun ıslıyor.Örnegın bır mobılya uretıcısı mobılya uretıyor karsısındakı fırma ıle rekabete gırıyor,belirli süre satıyor sonra baktı pıyasada ıkısı fazla hemen yazıyor pesınatsız 24 ay elden taksıt.düşünce alırım cüzzi mıktar ödeyen öder ödemeyenlede devlet ugrassın diyerek sadece kendını düşünüyor.yanlışlıklar burada başlıyor bu adam bankadan zengınmı bankanın vermedıgı bu kolaylıgı sunuyor.Hatır gönülle olmaz bu işler.Bu mobılyacı da kendı zararını sızlere yüklüyor malesef sizin gibi düşünenlerde aynadakı yansıma gıbı olayları ters algılıyorsunuz.

 74. Ayşe dedi ki:

  Can sanane senin evinden mal kaldırılıp annen yada eşin elinde çamaşır yıkamadı galiba hiç ilacın bozulmadı sıcaktan yerlerde yatmadın kefil olduğun için ,aşkağlanmadın tuzun kuru galiba bak çektede yasak kalktı ama ekonomi hala dik ,sen bizi düşünme nasıl mal alcaz die ,sen bence alacaklarını nasıl tahsil edeceğini düşün eğer avukatsanda kendini tatmin ecdecek başka bi iş bul anlarsın sen

  • Anonim dedi ki:

   Sayın Can Bey,

   Kimse anı kurtarmanın peşinde değil.Evdekı eşyaları alarak,senı suclu ılan ederek,çocugunun ve aılenın dagılmasına neden olarak,senı topluma kazandırmak yerıne ınsanlardan kaçar hale getırerekmı kendınızı affettırıp borcu ödemeyı düşünüyorsunuz.Sorarım size borcunuzdan dolayı aylıgınız kesılse,evdekı herseyınız gıtse borcunuzu hemen ödeyebılecekmısınız.banka sıze hemen kredı verecekmı.Yoksa bunlarla ugrasmak yerıne ınsan gıbı yasayarak borclarınızı odeyerek bundan kurtulmak enguzelı degılmı.Ayrıca mevcut yasalarımız gun gecdıkce duzenlenmekde.Zamanı geldıgınde her borcunu odeyene sıcıl affı cıkacakdır ve tekrardan kredı alabılecek duruma gelecekdır.Zaten günümüzde bir ımza ıle mal alanlar vay efendım al gotur sonra odersınler 3 ay ertelemelı kredıler bunlar ıyı bırseymı ınsanları bunlar bu hale getırıyor.Ap acık tuzak.Göz boyayarak senı ıkna edıyorlar.Tabı herkez degıl kımı almıyor,kımı ödüyor kımıde ödeyemıyor.Ödeyemıyor dıye onu asalımmı keselımmı.evındekı esyayı alalım aylıgına el koyalım çocukları sorunlar yasasın eşı terketsın böyle mı ekonomı duzelecek.Sadece borçlu o kişi.Suçlu değil…….

  • umut dedi ki:

   Sayın Can Bey,
   eger Ayşe hanımın söylediği alacaklı isen sna bir şey anlatmal istiyorum yaşanmış bir olay.Bir iş yerı sahıbı yenı çıkan çek yasasında isyan etti eyvah ne olacak şimdi alacaklarımızıda alamıyacagız dıye veryansın etti.Ona şu soruyu sordum” o ınsanlar hapse gırınce borç ödeniyormu ” bana hayır dedı ozaman sana ne faydası var hapse gırmesının.Hapse gireceğine on imkan tanınsa işlerini düzeltse sende alacagını alsan ıyı olmazmı dedım.bana “hayır dedi.Şu anlattım.Sen bu makınalarını kredı ıle aldın yarın işlerin kötü gider borçlarını ödeyemez isen bu makınalarını alırlar senıde hapse atarlar ozaman ne olacak dedım.İstermısın kapansın ısyerın sen hapısde ol aılen perısan olsun.her önüne glene mal verme ticaretını dürüst ve saglam yap.Kulak asmadı.sonrası dedıgım şeylerı yasadı şuan içerde ödeyecem diyede imza attıgı için.üzüldüm. Şimdi o adam hapiste olunca borçları ödendımı hayır tabı.ziaretıne gıttım ve bunları hatırlattım ona.Lütfen Can bey daha geniş kapsamlı ve daha demokretık düşünelim.

 75. can dedi ki:

  Herkes borcumu nasıl ödemem derdinde. kimse bu yasa çıktıktan sonra ben bir daha nasıl mal alacağım kim bana gidip bi imzamla malı verecek. yada nasıl kredi alacağım bir daha diye düşünmüyor. Siz anı kurtarın ekonomi iflas etsin. Dönüp yine sizi vuracak aslında farkında değilsiniz

  • sargoz dedi ki:

   Can Bey,

   Yorumunuza göre borcu çekyat, buzdolabı, çocuk bilgisayarı, televizyon, fırın ve ocak ödüyorsa EKONOMİMİZ İFLAS ETMEYECEK. Tamam.

   Bu yasa çıktıktan sonra kimse kimseye mal satmayacak çünkü çekyat, buzdolabı, çocuk bilgisayarı, televizyon, fırın ve ocak evlerden kaldıramayacak. Buda tamam.

   Anlaştık sizinle.

   • Anonim dedi ki:

    Sayın Sargoz Bey,
    çok haklısınız,müsadenizle bir cümlede ben söylemek istiyorum Can Beye. Evimizdeki eşyalar alınınca okadar mutlu oluyoruzkı elımızde okadar çok para varkı hemen koştura koştura beyaz esyacıya gidip yenılerını alıyoruz.sonra avukatlar onuda alıyor bız tekrardan koştura koştura yenısını alıyoruz…Bu Can bey nerede yaşıyor acaba dünyadan haberi varmı.Eşyası gıden kişi zaten parasızlıkda borca gırmış eşyası gitmiş.neyle alacakda ekonomi canlanacak……anlayana

   • demet dedi ki:

    Hay ağzınıza sağlık 🙂

   • okan dedi ki:

    merebe arkadaşlar can beye yorumunuza katılıyorum devlet esnafın tahsilatcısımı devlet bankaların pırasa gibi kart ve çek defterlerinin tahsilatcımı devletin hakimi polisi memuru borçlunun peşinde niye koşsun sen mal satıp para kazanıyyorsan garantiye almadan verme kardeşim zarar edince devlet baba kar edincede nasıl devletten kaçırayım yok ööööle artık teşkrler

   • metim dedi ki:

    sayin sargoz kardes senden ricam var ruhsatsiz silah tasimadan kesinlesmis 10 ay hapis cezasi 3 yargi paketinde varmi varsa sayet ne sekil faydalanacagiz cevaplarsan cok memnun olurm

    • sargoz dedi ki:

     metin bey,

     inanın bu konuda bilgim yok. Ancak yasa çıktıktan sonra ceza hukukçularının yorumlarını takip etmeninizi öneririm.

     • metim dedi ki:

      sargoz kardes öncelikle cevapladigin icin sonsuz tesekurler ama ceza davalariyla ilgili cok cesit yorumlar var ama ben sizin yorumlarini beyendiyim icin size yazdim cunku sizin sölediginiz hersey dogru onun icin sizden yorum bekliyorum selamlar

  • Anonim dedi ki:

   Sayın Can Bey,

   Kimse anı kurtarmanın peşinde değil.Evdekı eşyaları alarak,senı suclu ılan ederek,çocugunun ve aılenın dagılmasına neden olarak,senı topluma kazandırmak yerıne ınsanlardan kaçar hale getırerekmı kendınızı affettırıp borcu ödemeyı düşünüyorsunuz.Sorarım size borcunuzdan dolayı aylıgınız kesılse,evdekı herseyınız gıtse borcunuzu hemen ödeyebılecekmısınız.banka sıze hemen kredı verecekmı.Yoksa bunlarla ugrasmak yerıne ınsan gıbı yasayarak borclarınızı odeyerek bundan kurtulmak enguzelı degılmı.Ayrıca mevcut yasalarımız gun gecdıkce duzenlenmekde.Zamanı geldıgınde her borcunu odeyene sıcıl affı cıkacakdır ve tekrardan kredı alabılecek duruma gelecekdır.Zaten günümüzde bir ımza ıle mal alanlar vay efendım al gotur sonra odersınler 3 ay ertelemelı kredıler bunlar ıyı bırseymı ınsanları bunlar bu hale getırıyor.Ap acık tuzak.Göz boyayarak senı ıkna edıyorlar.Tabı herkez degıl kımı almıyor,kımı ödüyor kımıde ödeyemıyor.Ödeyemıyor dıye onu asalımmı keselımmı.evındekı esyayı alalım aylıgına el koyalım çocukları sorunlar yasasın eşı terketsın böyle mı ekonomı duzelecek.Sadece borçlu o kişi.Suçlu değil…….

  • Muzaffer dedi ki:

   Canos kardes eminm ki bu siteye tesadufen girdin biz ne yazarsak yazalim okumuyacaksin o yuzden canos kardes sana tek kelime soyledim anlamisindir

  • bir bilen dedi ki:

   sen se insanların gururuyla nasıl oynarım onları nasıl yerin dibine sokar elinden tahahüt alırım onların nasıl özgürlükleriyle onları yargılarım da müvekilinin alacagını degil adamın donuna kadar nasıl alırımın peşinde oldugundan dolayı kapitalist yabancıların ellerindeki vampir bankaların kölesi oldugun sürece zaten bu ekonomi çökmüş durumdadır burda ki insanlar madur dur senin gibiler yüzünden dolandırıcı degil aanladın sen can

  • FARKETMEZ. dedi ki:

   Can,
   birincisi adın gibi değilsin.
   Sonra olaylara tek taraflı bakıyorsun. baktığın tarafta alacaklı banka, avukat v.b gibi.
   buradaki insanlar sıradan evine kanepe, buzdolabı v.b alıp borcunu ödeyemeyen insanlar değil.
   onlar zaten öder, ödeyemezse, eşi dostu yardımcı olur dahası, bahsi geçen ev haczi ile tabiri caizse kaldırdığı mallarla tahsil etmiş olur.
   buradaki kişilerin çoğu yıllarca ticeret yapmış, gelir vergisi, kurumlar vergisi, stopaj, muhtasar, bağkur, ssk, kdv ödemiş kimseler.. kaldıki bununla birlikte bu işleri yaparken kullandığı krediler için, kullanılan ana paranın çok çok fazlasını faiz olarak ödemiş kimseler. malzeme aldıkları yerlere ise milyarlarla ifade edilen ödemeler yapmış, cirolar sağlamış, ürünün yaygınlığını sağlamış kişiler.tüm bunların karşılığı dar anında evindeki 3 kuruşluk eşyaların kaldırılıp, eşinin evi terketmesi, çocukların ağlaması, ocaksız, buzdolapsız, kanepesiz, halısız kalmak değildir, olamaz. bu sitede savunulan budur.
   anı kurtarın ekonomi iflas etsin … demişsin bu nedemek..???
   önce dersini iyi çalış……

   kanımızı emen bankaların kredi kartları, kredileri ödenmeyince mi ekonomi iflas edecek. :))))
   türkiyedeki en karlı sektör, ve yabancıların elinde.. karları dışarı gidiyor.

   ayrıca üretici ve toptancıları sorarsan,, ekonomide ve ticarette tahsil edilemeyen, batan rakamlar.. ticaretin içinde çözülür. piyasa kendi dengesini kurar. zaten basiretli tüccar birşey alırken, satarken alacağını, alamayacağını düşünür.. ancak gene de kazalar oluşabilir.
   hiç kimse otomobile binerken kaza yapacağım diye binmez. eeee birgün bir kaza olursa, buda benim otomobilim olursa, bunu da ben kullanıyorsam,, ya yaralanırsam, ya birşey olursa..
   böyle bir hayat yok…
   bizler direksiyondayız, hedefimize varadabiliriz, kazada yapabiliriz. sen bu otodan inebilirsin.
   yürüyerek gidebilirsin.yada yaya ikende çarpabilirler.. sen en iyisi evine git….

   biz üretir, alır, satar, ekonomiye can verir. vergi verir. sizin gibileri okutur, burs veririz. birde yetmez burada ders vermeye devam ederiz…. yorma bizi… ekmeğine, işine… bak.

  • şükran dedi ki:

   can bey hiçkimse borcumun üzerine nasıl yatsam diye düşünmüyor bu sitede yazan arkadaşların sanırımki mağruriyetlerini kavrayamadınız.ekonomi altüst olur ülke alışverişten batar diyede düşünmeyin.çünkü devlet yeni daha sağlıklı ekonomik ticari yapılanma getiriyor.çağdaş dediğimiz o ülkelerde böyle absürt uygulamaları göremezsiniz çünkü özel hayatın gizliliği ve konut dokunulmazlığı vardır.halkın büyük sermaye karşısında almış olduğu yasal tedbirler vardır.biliyorsunuz bundan sonra herkezin takip edilebilen ekonomik karneleri oluşacak.devlet bu görevi bankalar birliği denetleme kuruluna verdi.bundan sonraki vadeli alıiverişlerinizde önce ekonomik karnenize bakılacak satıcı bu karnenize göre size malı verip vermeyeceğine karar verecek.yani alışverişler daha sağlıklı olacak merak etmeyin.eskiye dair tüm ezberler artık değişiyor.inanın çok daha iyi olacak bunu sizde göreceksiniz hukukçular artık dava adamı olacaklar bu işler hukuken bitti ama yasa çıkana kadar ne kadar vururlarsa kardır diye bakıyorlar çok yazık.

  • Yoruk dedi ki:

   Sayin can bey
   eger bu ekonomi buzdolabiyla camasir makinasiyla cokecekse baticaksa batsin.. Nasil bir mantiktir bu? 1000 liralik tv yi avukat 150 TL ye satiyor sorarim borc kapandimi peki? Yoksa avukat hakkindan fazla olan avukatlik ucreti yerinemi saydi bence siz bu isi bir daha dusunun?

 76. bikkin dedi ki:

  arkadaslar birsey sormak istiyorum. esimin ve benim ayri ayri pek cok yerden borcumuz var. bebegim henuz kucuk oldugu icin ise baslayamiyorum. her borc ayri yerden olunca aylik odeyebilecegimizin cok ustunde bi rakam cikiyo hepsine odeme yapmaya kalkisinca. tabi faizleri ve avukat bedelleri de ustune eklenince borc katlaniyor. sorum su ki, bunlari bir araya toplamanin falan bir caresi yok mu? esimin maasinda kart yuzunden haciz var zaten. e kimse bu durumda kredi de vermiyor. boyle ayri ayri yerlere borclu olanlara ne tavsiye edersiniz? ne yapacagimizi sasirdim artik.

  • şükran dedi ki:

   bıkkın kardeşim eşinin maaşı üzerinde haciz olduğunu çocuğunun çok küçük olması nedeniyle çalışamadığını ifade etmişsin.borçları biraraya topladığında ödemelerde zaten sıkıntı olur.bunları kendinize göre öncelikli olanlara öne alarak sıra ile ödenebilir diye düşündüm.yasa çıkınca ödemelerinizi daha rahat yaparsınız.

  • Yoruk dedi ki:

   Sayin bikkin
   Yasa cikinca anlasmaya avukatlar yanasacaktir.. Simdi biz yalvariyoruz faizleri silin diye simdi roller degisecek rahat olun odemelerinizi daha az yapabilirsiniz. Ancak esinizin maasindaki haciz olayinda faiz indirimi olmaz. Lakin eger ozel sektordeyse bununda formulu war 3 u 5 olarak odemeye gerek yok yani… Daha az odeyebilirsiniz..

 77. mağdur dedi ki:

  artık kalksın şu haciz çekyat halı buzdolabı çamaşır makinası tv herşey gitti bi insan bunlar olmadan nasıl yaşar ne yapıcam

  • hakan dedi ki:

   sayın mağdur allah yardımcın olsun,icra mahkemesine 7 gün içersinde itirazda bulun.
   Bazı haberlerde “ev haczi tarih oluyor” şeklinde lanse edilen ”ev eşyası haczi”…öncelikle belirteyim konu “ev” haczi değil “ev eşyasının” haczi…borçlunun haline münasip evinin haczi zaten yasak bu başka bir şey…
   O halde değişiklik nede öngörülüyor…tasarıya baktığımızda “borçlu ve aynı çatı altında yaşayan aile bireyleri için lüzumlu her türlü eşya,” nın haczi yasaklanmakla yürürlükteki kanundaki “borçlunun zatı ve mesleki için lüzumlu elbise ve eşyasıyla borçlu ve ailesine lüzumu olan yatak takımları ve ibadete mahsus kitap ve eşyası,
Vazgeçilmesi kabil olmayan mutfak takımı ve pek lüzumlu ev eşyası” şeklindeki haczi yasak olan eşyaların kapsamı genişletilmiş oluyor…
   yasa pazar günü geçerse yeni kanunuda yazıp esyalarını geri alma talebinde bulun.

  • hakan dedi ki:

   Sayın mağdur
   Bazı haberlerde “ev haczi tarih oluyor” şeklinde lanse edilen ”ev eşyası haczi”…öncelikle belirteyim konu “ev” haczi değil “ev eşyasının” haczi…borçlunun haline münasip evinin haczi zaten yasak itirazda bulun kaçırma

  • hakan dedi ki:

   Yargıyı Hızlandırma paketi ile getirilen değişiklikler olmasa bile mevcut İİK’nın haczedilmezlik başlığı taşıyan 82. maddesi hukuka uygun olarak uygulansa ev eşyalarının haczi mümkün değil..82/3. maddesi ne diyor?
   Vazgeçilmesi kabil olmıyan mutfak takımı ve pek lüzumlu ev eşyası, HACZEDİLEMEZ..

   • şükran dedi ki:

    hakan bey dünyanın en güzel en mükemmel yasasınıda yapsanız bunların hukukuna uyulmadığı sürece ve uymayanlara ben yasa tanımam bildiğimden şaşmam istediğimi istediğim gibi yaparım diyene herhangibir müeyyide getirilmezse veya yaptığı hukuksuzluk karşısında ceza görmezse dur bakalım denilmezse işte bu yaşadığımız üzücü kırıcı durumlar ortaya çıkıyor.mevcut yasa 1932 de çıkmış ama uygulama yok.bireysel iflas şu anda mevcut yasası var ama uygulama koşulları oluşmamış yasa varmı var hepsi o kadar.herşey keyfiyete dönüşmüş.haksızlıklar karşısında bizleri koruyacak yasa yok.mevcut yasaları yeniden çıkartıyorlar daha bir maddeleri netleştirerek.elimde istihkak mahkemesinden alınmış gerekçeli karar var avukat bu net karar değil deyip marketten alınmış muamelesi yapabiliyor veya bu karar beni hiç bağlamaz diyebiliyor.ne zaman hukuk işlerse işte o zaman hepimiz rahat edeceğiz inşallah haklarımızı takip etmekten başka çözüm yolu yok tabiiki bu durumu yapamayan bilgiden yoksun veya yaşlı veya elinde maddi imkanı yok nice insanlar var.hakkını takip edemiyor işte bu durum daha üzücü .

  • şükran dedi ki:

   mağdur kardeşim öncelikle geçmiş olsun diyorum acımasızca evleri talan etmeye devam ediyorlar ne yazıkki.icra müdürlüğüne itirazda bulunun bu eşyalara ihtiyacınız ollduğunu belirtin mevcut yasaya göre bile kaldıramazlar ama ne yazıkki mevcut yasa sanki hiç yokmuş gibi davranıyorlarüzülmeyin son yapacakları şeyleri acımasızca yapıyorlar inşallah yeni yasa çıktığında bunları yapamayacaklar herşey değişiyor umutlarınızı kaybetmeyin.

  • Muzaffer dedi ki:

   Kardesim cok uzuldum simdi boyle bi olayda ne soylesek bos gelir belki, fakat sunu soylemek istiyorum! ALLAH herzaman magdur edilenlerden yanadir belki devletimiz cikaracagi kanun sana yetismedi ama inan cok magdur arkadaslar kurtulacak birdaha kimse bunlara yasamayak bizler cok uzulduk ama bizden sonrakiler bunlari bilmeyecek, bunlar uzuntulu noktalar!!! Ama sana bunu yapan lar sadece bu yasanin cikmasina en buyuk katkiyi sagladilar ve kendi sonlari hazirladilar farkinda olmadan eminim o esyalar senin borcunu odemiyecek sana imkan vermemisler peki bundan sonra ne halt yiyecek o lavuk kalan borcu odeme git yeni esya al yavas yavas haketti simdi o lavuk…………… ………

 78. ÖZADANALI dedi ki:

  SAYIN ANONİM KARDEŞ
  ŞİMDİ DAHADA AYDINLANDIM.İLGİ VE ALAKANA TEŞEKKÜR EDERİM.

 79. ÖZADANALI dedi ki:

  SAYIN SARGOZ BEY
  HAKLISINIZ.ÖNCELERİ ADANALI RÜMUZU İLE YAZMAKTAYDIM.SON GÜNLERDE ADANALI RÜMUZU İLE YAZAN BİR ARKADAŞ GELDİ.İKİ ADANALI OLMAMASI AÇISINDAN BEN RÜMUZUMA ÖZ İLAVE ETTİM.YORUMLARIMDAKİ ÜSLUPTAN ŞÜPHE DUYDUĞUNUZDAN BAHSETMİŞSİNİZ.ÇOK ÜZÜLDÜM.BUGÜNE KADAR ŞÜPHELİ HİÇBİRŞEY YAZMADIM.VE BENDE SİZLER GİBİ GERÇEK MADURLARDANIM.NASIL BİR ART NİYET OLABİLİR ANLAMIŞ DEĞİLİM.İYİ NİYET ART NİYET NASIL AYIRTEDİLEBİLİR BUNUDA MAALESEF ÇÖZEMEDİM.BUNDAN BÖYLE ÖZADANALI RÜMUZUMLA YAZMAYA DEVAM EDECEĞİM .SAYGILARIMLA

 80. ÖZADANALI dedi ki:

  SAYIN ANONİM
  İŞİ İNADA BİNDİRİRLERSE ALACAKLI AVUKATINA İLLAKİ BÜYÜK EŞYALARDAN(KOMŞUSUNA REZİL ETMEK İÇİN)KALDIR HERKES GÖRSÜN BEN PARASINDA PULUNDA DEĞİLİM AMAÇ KOLTUK HALI YATAK ÇEKYAT EVDEN NE VARSA ÇIKARIP HERKESİN GÖRMESİNİ SAĞLA DİYE TALİMAT VERİRSE O ZAMAN NE OLACAK.HERKESİN EVİNDE ENAZ 3 HALI 2 ÇEKYAT SALONDA 1 ADET OTURMA ODASINDA 1 ADET OLMAK ÜZERE 2 TAKIM OTURMA GURUBU MUTLAKA VARDIR.BEYAZ RŞYALARDAN 2 ADET ÇOK NADİRDİR AMA OTURMA GURUBUNDAN HERKESTE 2 ADET VARDIR.ARKADAŞIMA AVUKAT VE İCRA MEMURU TARAFINDAN SÖYLENEN SÖZ DOĞRULANMIŞ OLMAZMI.YOKSA SADECE BEYAZ EŞYADAN BİRER TANESİNİMİ BIRAKIRLAR BİRDE EŞYA EDERİ 4,000TL NİN ALTINDA İSE GİBİ BİR MADDE VAR.BEN BU MADDENİN TASLAKTAN ÇIKARILDIĞINI DUYDUM NE DERECE DOĞRU BİLMİYORUM.İNŞALLH ÇIKARILMAMIŞTIR.TEŞEKKÜRLER

  • sargoz dedi ki:

   Sn.Özadanalı,

   Aynı IP adresi üzerinden farklı nickler ve mail adresleri vererek yorumlar yazıyorsunuz. Ayrıca yorumlarınızda kullandığınız uslüp ve yaklaşım açıkçası bende şüphe uyandırıyor.

   Değerlendirmenizi rica ederim.

   • bir bilen dedi ki:

    ben 30 yıllık icra avukatıyım arkadaşlar bu sitede bazen kısa cevaplar vermeye calıştım şimdi bütün avukatlar sizin bildiğiniz gibi vampir degildir en azından benim gibi az ada olsa insanlıgı paranıın üstünde tutanlar ben daha hiç bir evden eşya kaldırmadım borcluyu ödeme konusunda uzun vadelerle ikna etme yoluna gittim onlarda cok düşük faizlerle bunları bir yılda degilde 5 yılda ödediler
    insanda ödeme niyeti varsa alacaklıda insanlık varsa bu yasalara gerek yok bile unutulmamalıki sokak hayvanlarının bile savunucuları var evde önünden televizyonu alınan cocugun da bundan sonra olsun istiyorum ki temennimn yasa cıkar madur arkadaslarda borclarını daha rahat ödemeye calışırlar

    • sargoz dedi ki:

     Sn. bir bilen; üstad,

     Böyle güzel bir paylaşımla sizi yeniden aramızda görmek çok güzel. Eksikliğinizi lütfen hissettirmeyin.

    • yörük dedi ki:

     sayın bir bilen;
     sizler gibi benim de avukat arkadaşlarım var ve gerçekten.. insanlık çok daha önemli haklısınız… keşke herkes sizin gibi ya da sizler gibi düşünün gibi olsa… hepsi wampir değil ama mesleğini haddini aşarak yapan avukatlarda war ne yazıkki… sizler gibi düşünen avukatlar örnek alınmalı… ödeme konusunda dediğiniz gibi iyi niyet çok önemli… ama avukatın da niyeti çok önemli size yaşadığımdan bir örnek vereyim.. bulunduğum ilde ödeme yapmaya bir avukatlık bürosuna gittim.. meblağ çok cüzi.. ancak ben her ay düzenli ödeme yapıyordum… bir ara borcumun ne kadar kaldığını merak edip büroyu aradım şok oldum benim borcum meğer yarım yamalak ödenmiş.. sonra elimdeki makbuzlarla büroya gittiğimde bana verdikleri cewap şu oldu.. benim yatırdığım taksiti başkasının borcuna yatırmışlar… ve benden özür dilemek yerine bir sürü hakaret ve tehtit işittim.. sonrasında durum şu oldu… hiç bir ödeme yapmadım yaklaşık6 aydır yapmıyorum yaptığım kısımda yandı… insanı gerçekten çileden çıkartan avukatlar war ama sizler gibi düşünen çok az da olsa awukatlarımız war sizlere asla lafım yok bende hukuk bölümü öğrencisiyim stajı biraz erken yapıyoru uygulamalı… sizler gibi avukatlara bu ülkenin ihtiyacı war… azınlık iyiler olduğu için insanların kanını emdiler… sizi takdir ediyorum..

  • Anonim dedi ki:

   Sayın Özadanalı,
   3.yargı paketinin içersinde bulun hacizle ilgili bir çok maddeler değişdi ve güncellendi.Kısaca ev eşyalarının kaldırılması kalkıyor.kaldıkı kımse bu esyalarla borcunu karşılayamaz.Borçluların yaşamasını sürdürebilmesi gerekli eşyalar alınmayacagı gıbı borçluya yaşama şansı yani piskolojik eziklikden uzaklaşması saglanmıs oluyor.Böylelikle borçlular normal yaşam çerçevesı içersinde borçlarını zamanla daha rahat bir şekilde ödeyebilecekler.

 81. A.K. dedi ki:

  SAYIN SARGOZ , MAĞDUR İNSANLARIMIZI BU SİTEDE BULUŞTURDUNUZ,YARDIMCI OLDUNUZ .HERKES BİRBİRLERİNDEN BİRŞEYLER ÖĞRENMEYE ÇALIŞTI.ALLAH RAZI OLSUN.TEŞEKKÜR EDERİZ.SAĞOLUN.
  3. YARGI PAKETİNİN 30 HAZİRAN 2012 CUMARTESİ TBMM. GENEL KURULUNDA GÜNDEME GELECEĞİ AÇIKLANDI.İNŞALLAH BEKLİYORUZ. EŞİMİZE ÇOCUĞUMUZA KAVUŞABİLECEĞİZ,KENDİ YUVAMIZDA İNSANCA KALABİLECEĞİZ.YİNE DE ŞUNU ÖNEMLE BELİRTMEK İSTERİM Kİ TBMM.AKP YÖNETİCİLERİNE,MİLLETVEKİLLERİNE DEVAMLI BIKMADAN,USANMADAN TELEFON-FAKS VEYA E MAİL YOLUYLA MESAJLARA DEVAM EDELİM ÇÜNKÜ GÜNDEM HER AN DEĞİŞEBİLİR.SAYGILARIMLA

 82. güngör dedi ki:

  bu yasayla ugraşan emeği geçen herkesten allah razı olsun,benimde 1 ay önce evime gelip eşyalarımı kaldırmakla resmen tehtid ettiler,inanın evde 6 yaşında kızımda vardı,kızım gözyaşlarına boğuldu eşyalarımız gittcek diye,mecb ur taahüt verdim,

  • şükran dedi ki:

   güngör arkadaşım çocuğunun duygusallığına haklı olarak dayanamamışsın.ancak taahhüd çok riskli bir şey ödeyemezsen taahhüdü yerine getiremezsen sonu hapistir ayrıca çıkacak yasada bildiğim kadarıyla konu ile alakalı düzenleme yok keşke o taahhüdü hiç vermeseydin

  • Hakan dedi ki:

   GüNgör kardeşim benim bildigim tahüt ihlalinden mahkemece mahkümüyet cıkarsa yargıtaya itiraz süresini kacırma avukat iyi bir dilekceyle itiraz yasın ödeme gücünün olmadıgını ve insan aykırı oldugunu vs yargıtayda kararın bozuldugu örnekler var.inşallah bozulur,biz magdurların en büyük hatası itiraz sürelerini kacırmamız en azından zaman kazanırsın.

  • Yoruk dedi ki:

   Gungor bey taahutu nasil ve hangi sartlarda verdiniz?

 83. ÖZADANALI dedi ki:

  2 AY KADAR ÖNCE ÇOK YAKIN BİR ARKADAŞIMIN EVİNE GELEN AVUKAT VE İCRA MÜDÜRÜ ŞÖYLE BUYURMUŞLAR:(YENİ ÇIKACAK YASA BİRŞEY VERMİYOR HERŞEY ESKİSİ GİBİ OLACAK)
  BU KONUYU DAHA ÖNCEDE PAYLAŞMIŞTIM AMA KAFALARIMIZ BOZUK OLDUĞUNDAN ÜZERİNDE FAZLA DURMAMIŞTIM.ŞİMDİ SORUYORUM .GERÇEKTEN DEDİKLERİ GİBİ OLURMU?YASADA BİR AÇIK BULURLARDA YİNE HACİZ TERÖRÜ ESTİRİRLERMİ?DİLEDİKLERİ EŞYANIN BİRER TANESİNİ BIRAKIP DİĞERLERİNİ GÖTÜREBİLİRLERMİ?(ELEKTRONİK,BEYAZ EŞYA,OTURMA GRUBU,YATAK TAKIMI ,HALI VS)GERÇİ BU KONULARI İLERİKİ GÜNLERDE BOL BOL KONUŞURUZ AMA YİNE AKLIMA TAKILDI(2 AYDIR HİÇ AKLIMDAN ÇIKMIYORKİ) BİR SORAYIM DEDİM.SİZLER NASIL DÜŞÜNÜYORSUNUZ.TEŞEKKÜRLER.

  • Anonim dedi ki:

   Yeni yasa 3.kişilerinde yani aile bireylerininde ortak kulladıgı eveşyaları haczedilemez.yalnız çok değerli,altın,gümüş vazo antika gıbı olan esyalar maddı degerı fazla olduğu için haczedılebılır.Ayrıca koltuk takım olarak geçmekde bunedenle bırı kalsın dıgerını alalım dıye bırsey yok.evinizde ıkı farkı koltuk takımı varsa 1 takım haczedılebılır.yada 2 adet TV buzdolabı vardır.bir tanesını alırlar.salonda 1 halı yatak odasında bır halı cocuk odasında bır halı dersek toplam 3 halı eder bunuda bız ıkısını alacagız dıyebılırler fakat normalınde bunlarda takım gecmekde dıyelım alacaklar bır halının ederı nedırkı,yaptıkları masrafı kurtazmaz.Ayrıca yasada ev esyalarının toplamı 4000TL cıvarının üzerınde degerı olması lazım ıhacız ıslemı ıcın.Bu tür konularla kımse morelını bozmasın.

 84. Anonim dedi ki:

  ALİ diyorki,sayın sargoz size bu paylaşım sitesinde gösterdiğiniz alaka ve ilgilerinizden dolayı çok teşkkür ederim.size bir şey sormak istiyorum benimde size nacizane bir sorum olacak,bir bankaya kredi kartı ve tüketici kredisi borcum var 3 taksitini ödeyemedim.banka 1 hafta önce telefonla arayıp yasal takibe geçeceğini söyledi yanlız bankadan ve icra dairesinden yazılı olarak tarafıma herhangi bir ihtarname gelmedi,sizce bu süreç ne kadar zaman alır,yeni yasa cumartesi günü yasalaşana kadar zamanım olurmu saygılar..

 85. ÖZADANALI dedi ki:

  ARKADAŞLARIM,
  BAŞTA SAYIN BAŞBAKANIMIZ,SAYIN İKTİDAR VE MUHALEFET MİLLETVEKİLLERİMİZ, SAYIN SARGOZ BEY VE BU SİTEDE YAZARAK BİLGİLERİNİ PAYLAŞAN, BİZLERE HER KONUDA DESTEK OLUP MORAL VEREN, BİZİ HAYATA BAĞLAYAN ,BURADA EMEĞİ GEÇEN TÜM ARKADAŞLARIMA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ ARZ EDER, BUNDAN SONRADA TAAHHÜT MADURU VE BAŞKA SORUNLARI OLAN ARKADAŞLARIMIZA YARDIMCI OLABİLMEK İÇİN BURADA OLDUĞUMUZU BİLDİRİR YASANIN HERKESE HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLERİM.SAYGILARIMLA

 86. FARKETMEZ. dedi ki:

  SN. SARGOZ
  İLK DEFA BİR SORUM OLACAK.
  E-DEVLETTE, MERNİS ADRESİM 2 YIL ÖNCE AYRILDIĞIM EŞİM VE ÇOCUKLARIMIN OTURDUĞU ADRES GÖRÜNÜYOR. ŞU ANDA BEN ÇOK FAZLA DOSYADAN TAKİPTEYİM ANCAK, BİR VEYA İKİ TAKİBİN BİLDİĞİ BAŞKA BİR ADRESTEYİM.
  ESKİ ADRESİN MUHTARI BOŞANMA KARARI VE ESKİ EŞİMİN BEYANIYLA TEBLİGATLARI ALMIYOR. EVDEKİLERDE ALMIYOR.
  YENİ ADRESTE SİSTEMDE KAYITLI DEĞİL.
  ESKİ ADRESE İCRA İÇİN GİDERLERMİ? GENELDE EVDE KİMSE OLMUYOR ÇİLİNGİR VASITASIYLA İŞLEM YAPTIRABİLİRLERMİ?
  BUNU SORMAMIN SEBEBİ; BANA NE OLURSA OLSUN…. İSTİHKAK DAVASI V.S İLE ESKİ EŞİMLE HİÇ MUHATAP OLMAK İSTEMEMEM.
  ŞU ANDA SADECE KREDİ KARTI VE KREDİ TAKİPLERİM VAR. BİRKAÇ ÇEK VAR AMA DOSYA AÇILMADI, ONLARLA GÖRÜŞMELERİ KOPARMADIM. TAVSİYELERİNİZ ???

  • sargoz dedi ki:

   Sn.Farketmez,

   Eski eşiniz evde yokken görünür bir yere boşanma kararınızı asarsa, eve çilingir ile girseler bile icra memuru bu kararı görüp heczi durdurur. Kaldıki apartmandan haber verirler eşinize, oda gelenlere telefonda boşandığını söyleyebilir. Önemli olan size ait yazılı bir evrağın burada bulunmaması ve eşinizin soğukkanlı vede sakin olup durumu anlatması. Eski eşinizi ayrıca taahhüt ve borca kefalet asla imzalamamalı. Umarım bu konuları eşinizle konuşma imkanınız vardır.

   Çekler şahıs çeki değilse evinize gelemezler. Kredi kartı ve kredi takiplerinde tebliğden 7 gün içinde itiraz hakkınızda bulunmaktadır. (Haksız itirazlarda %40 icra inkar tazminatına hükmedilebilir)

   Geçmiş olsun

   • baron dedi ki:

    sayın sargoz,,
    bu siteyi açıp insanları yardımcı oldugunuz, dert sıkıntılarını paylaşmalarına vesile olduguınuz için size müteşekkürüz, bu gibi sosyal paylaşım siteleri sayesinde halkımız bilgileniyor, haklarını öğreniyor,haklarını nasıl arayacagı hususunda bilgi sahibi oluyor, doılayısıyla bilinçli yurttaş ouyor, bunlara vesile oldunuguz için size saygı ve teşekkürleimi gönderiyorum, lütfen kabul edin.

    • sargoz dedi ki:

     Sn.Baron,

     Paylaşım önemli. Ben bu siteyi çaresizlikten kurdum,şimdi ben dahil herkeze faydası oluyor.

     Ciddiyet ve hassasiyet korunmalı. Hukuki haklar öğrenilmeli.

     UNUTMAYIN: Çeresizseniz ÇARE SİZSİNİZ.

   • FARKETMEZ. dedi ki:

    SN. SARGOZ.
    TEŞEKKÜR EDERİM. HAKLISINIZ. KOMŞULARIN HABER VERME İHTİMALİNİ DÜŞÜNEMEDİM BİLE BUDA ÇOK SIKICI VE BÜYÜK TUTARLI İŞLERDEN. TAAHHÜT VEYA KEFALET İMZALAMAZ, ÇÜNKİ BU KONULARI ÇOOK UZUN YILLAR ANLATTIM. GENEDE YAPARSA, ÜZGÜNÜM KENDİ HATASIYLA BAŞBAŞA KALIR.
    ÇEKLER ŞAHSİ, AMA DİYALOGTAYIM ŞİMDİLİK. ÖZELLİKLE DE KANUN SONRASINA TAŞIDIM BU OLAYLARI. İCRA TAKİPLERİNİ DE ANCAK GEÇEN AYA KADAR TUTABİLDİM.

    KREDİ KARTLARI TAKİPLERE İTİRAZ ETMEYECEĞİM TAKİP VE TACİZ VE TELEFON GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİP, TAAHHÜT VE YED-İ EMİN OLMADAN SABIRLA ŞÜPHELİ ALACAKLAR FASLINDAN BANKALARIN VERGİDEN MAHSUPLAŞIP, ARTANI VARLIK YÖNETİM ŞİRKETLERİNE SATTIĞINDA…. PAZARLIKLA ANA PARASININ ALTINA DEFATEN VEYA İBRA SÖZLEŞMESİNİ TARAFIMA VERMEK KAYDIYLA, UZUN VADELİ TAKSİTLERLE KAPATMAYI PLANLIYORUM. BAŞKADA ZATEN İMKANIM YOK..
    BU SÜREDE BİREYSEL İFLAS ÇIKARSA, HEMEN TALEP EDECEĞİM..TİCARETİDE 3. ŞAHIS ÜSTÜNDEN TAMAMEN NAKİT DEVAM ETTİRECEĞİM.. SİZCE….. ? OK.

    BÜYÜK HARFLE YAZMAMIN SEBEBİ YAŞ 51 VE YAKLAŞIK 25 YIL PROFOSYONEL YÖNETİCİLİK SONRASI İSE TİCARET.. HEP PC LER KARŞISINDA, SÜREKLİ OTOMOBİL KULLANMA VE GECE YOLCULUKLARI. SÜREKLİ RAKAMLAR, MİZANLAR, BİLANÇOLAR, KANUNLAR, KARARNAMELER .. KUSURA BAKMAYIN.. 🙂 BU İŞLER RAHATLAYACAK NASILSA. BİRGÜN, AKŞAM YEMEĞİNDE SOHBET ETMEYİ, BUGÜNLERİ DEĞERLENDİRMEYİ, YILAR SONRADA OLSA KARŞILIKLI GÜLÜMSEMEYİ ÇOK İSTERİM. KOLAY GELSİN..

  • Anonim dedi ki:

   HÜKÜMET, sürpriz bir kararla askıya alındığı iddia edilen 3 ‘üncü Yargı Paketi ‘ni TBMM ‘nin son hafta gündemine alındı. Hükümet, önerge ile ‘Özel Yetkili Mahkeme ‘lerin (ÖYM) kaldırılmasına ilişkin düzenlemeyi de buraya monte edecek.
   Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu toplantısında değerlendirilen konu, önceki gece yapılan MYK ‘da da gündeme geldi. Toplantıda, 3 ‘üncü Yargı Paketi ‘nin, TBMM ‘nin tatile gireceği 1 Temmuz tarihinden önce çıkarılması kararlaştırıldı. Bu kapsamda Erdoğan, ÖYM ‘lerin kaldırılmasına ilişkin düzenlemenin de bu paketin içine konulması talimatını verdi, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ başkanlığındaki komisyon da çalışmaya başladı.

   Terör mahkemesi

   Ak Parti ‘nin hukukçuları, mahkemelerin kaldırılmasından sonra devam eden davalarla ilgili boşluk doğmaması ve bundan sonra darbe, terör gibi ağır suçlara hangi mahkemenin bakacağı konusuna çözüm bulmak için formül arayışına girdi. Son gelinen noktada, ÖYM ‘ler kaldırıldıktan sonra darbe ve terör gibi nitelikli suçlar için “bölgesel yapı” oluşturulacağı ve mevcut bazı mahkemelere görev verileceği belirtiliyor. Haftasonuna kadar ÖYM ‘lerin kaldırılmasına ilişkin çalışma tamamlanacak ve önerge ile 3 ‘üncü Yargı Paketi ‘ne eklenecek. Daha önce ÖYM ‘lerin yetkilerinin sınırlandırılması gündeme gelmiş, tartışmaların ardından konu bir süre için askıya alınmıştı.

   Muhalefetten destek

   3 ‘üncü Yargı Paketi muhalefete de götürüldü. Muhalefet partileri, paketin TBMM tatile girmeden yasalaşmasına destek verdi.

   Sezaryen düzenlemesi gündemde

   Ak Parti Grubu, TBMM ‘yi kapanmadan önce ele alacağı tasarıları da revize etti. Buna göre Meclis, bu hafta gece çalışması yaparak, Türk Ticaret Kanunu ‘ndan sonra içinde çok sayıda bakanlığa ilişkin düzenlemenin yer aldığı torba tasarıyı ele alacak. Bunun ardından içinde sezaryen düzenlemesinin de olduğu Sağlık Bakanlığı Teşkilat Tasarısı, Harp Akademileri Tasarısı ve son olarak da 3 ‘üncü Yargı Paketi yasalaşacak. TBMM Genel Kurulu ‘nun Cumartesi- Pazar çalışarak, düzenlemeleri kabul etmesinin ardından 1 Temmuz ‘da tatile girmesi bekleniyor. Ak Parti yöneticileri, tasarıların bitmemesi durumunda çalışmaların en fazla 2 gün uzayabileceğini belirtiyor.

 87. şükran dedi ki:

  star gazete.com dan alımıştır…………2yıl hapisten az cezaların ertelenmesi…………………..askerlerin itirazına rağmen3.yargı paketiyle askeri suçtan dolayı 2 yıla kadar hapis cezası alan askerlerin cezalarının ertelenmesi düzenlemesi getitildi.askeri ceza kanunu uyarınca 2 yıla kadar hapis cezası alan askerlerin içinde hükmün açıklanmasının geri bırakılması hükmü uygulanacak.yargıyı hızlandırmayı amaçlayan 3 yargı paketi komisyon görüşmesinde 12 eylül 1980 öncesinde işlenen suçlardan dolayı halen cezaevinde bulunanlarla ilgili sürpriz bir madde eklendi.12 eylül 1980 öncesi işlenmiş suçlarla ilgili tck nın uygulaması değiştirildi………………………………………………………………

  • zafer dedi ki:

   Şükran hanım sizin davanız nedir?

   • şükran dedi ki:

    zafer bey 7 çek mahkemesi biride darp ve gasp çeklerin hepsinden ceza aldık yasa çıkmasaydı içerdeydik.diğer mahkemeyide karşı tarafla anlaşarak çok uğraş vererek anlaştık buna rağmen hakimden küçük bir ceza yedik ayrıca arsa emlakla ilgili davam var kamulaştırma bedelini yatırmama rağmen hakkımdan men edildim onu temyize gönderdim ordada onanırsa doğru aihm ne gidecek.birde eşimin emeklilikten doğan bazı hakları sgk ya devredilmek isteniyor bu konuda mücadele veriliyor ancak sgk ya devir olursa oda aihm ne gidecek

    • zafer dedi ki:

     Geçmiş olsun ne diyelim.
     Sizin baya kötüymüş.

     • şükran dedi ki:

      zafer bey allah hiçkimseyi çek mahkemelerine düşürmesin çeki verdik malımızı alamadık malı alamadığımızdan nakite dönüştüremedik karşı taraf hem suçlu hemde çekin bedelini istedi hem dolandırdı ondan sonra vermediği malın bedelini çek üzerinden tahsile üğraştı ayrıca bunlara bağlı 29 icra dosyası açtı.bize öylesine sıkıntı yaşattıki tahmin bile edemezsin.ayrıca çekten mahkemeye girdiğinizde hakim size tekbirşey soruyor 1.imzanın ve cirontonun size ait olup olmadığını orada bu çekin mahkemeye kadarki sürecini anlatmak istiyorsunuz onun için ayrı dava açın diyor.ve çek bedeli kadarda devletten ceza yiyorsunuz çekimi ödersiniz devletin kestiği cezayımı devlete ödeseniz yinede borcunuz kapanmıyor.mahkemede ödeyemeyeceğiniz miktarlarda 2 aydabir ödeme tablosu önünüze konuyor tabiiki ödeme şansınız yok.mecbur temyize başvuruyorsunuz işte biz bu süreçleri tüketmiştik.eğer çek yasası çıkmasaydı içerdeydik.29 dosyanın 15 kadarını ödeyerek kapattım.kaç avukatla muhatabım sayısını bilmiyorum evimdeki eşyalar halen yazılı zor sürecimiz devam ediyor.allah kimselere bu durumları yaşatmasın .

      • VATANDAŞ NURİ dedi ki:

       İMTİHAN DÜNYASI
       SABREDER KAZANIRIZ İNŞAALLAH
       GEÇMİŞ OLSUN
       HERKEZİN DERDİ AYRI AYRI
       BU GÜNLERDE GEÇER ELBET

      • zafer dedi ki:

       Allah yardım etsin ne diyeyim.
       Allah cana zeval vermesin.

      • sargoz dedi ki:

       Şükran hn.,

       çek suçları şekli suçlardır. ne,neden, niçin yoktur; imza vardır ve gerçek olması yeterlidir. Çek ödenmiş olsa bile karşı tarafın şikayeti devam ettiği sürece davada devam eder. Sizin ödemenizi ayrı bir mahkemede ispat edip çekin kambiyo nitelğini iptal ettirmeniz beklenir.İmzanın sahte olması zaten olayı başka bir suç şekline çevirir. Neyseki çekteki hapis cezası bitti ve birçok haksız yaratılan mağduriyet son buldu.

 88. FARKETMEZ. dedi ki:

  SN. SARGOZ
  VE SN. SARGOZ ŞAHSINDA BURADA OLUMLU BİLGİ, BELGE PAYLAŞIMINDA BULUNAN TÜM GEREK MADUR, GEREKSE KONUYLA İLGİLİ HERKEZE TEŞEKKÜR EDERİM. ÖNCELİK ANNELER VE ÇOCUKLAR OLMAK ÜZERE GÖZÜNÜZ AYDIN.
  ŞİMDİDEN HERKEZE GEÇMİŞ OLSUN DER, YAŞAMIN DEVAM ETTİĞİNİ VE BİR MÜCADELEDEN OLUŞTUĞUNU UNUTMAYIP. SN. SARGOZ ÖNCÜLÜĞÜNDE MECLİS TATİLİNDEN SONRA; BİREYSEL İFLAS KONUSUNUN 4. YARGI PAKETİNE KATILABİLMESİ VEYA AYRI OLARAK GÜNDEME GELMESİ İÇİN ÇALIŞMAMIZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.
  ???

  • Uğur dedi ki:

   Şu bireysel iflas yasası hakkında birşeyler öğrenmek lazım ama nerden nasıl.?

  • fatih dedi ki:

   Ak Parti Grubu, TBMM’yi kapanmadan önce ele alacağı tasarıları da revize etti. Buna göre Meclis, bu hafta gece çalışması yaparak, Türk Ticaret Kanunu’ndan sonra içinde çok sayıda bakanlığa ilişkin düzenlemenin yer aldığı torba tasarıyı ele alacak. Bunun ardından içinde sezaryen düzenlemesinin de olduğu Sağlık Bakanlığı Teşkilat Tasarısı, Harp Akademileri Tasarısı ve son olarak da 3’üncü Yargı Paketi yasalaşacak. TBMM Genel Kurulu’nun Cumartesi- Pazar çalışarak, düzenlemeleri kabul etmesinin ardından 1 Temmuz’da tatile girmesi bekleniyor. Ak Parti yöneticileri, tasarıların bitmemesi durumunda çalışmaların en fazla 2 gün uzayabileceğini belirtiyor.

 89. Anonim dedi ki:

  Bu yasadan sonra sıra bireysel iflas sisteminde çok sayıdaki mağdur vatandaş kurtulucak bu sayede gelişmeleri izleyip görücez.

  • Anonim dedi ki:

   Hayırlı olsun arkadaslar uzun süredir ben de burayı takip ediyorum.Allah yüzümüze güldü elhamdülillah

 90. Ayhan yasar dedi ki:

  3.yargi paketi 30 Haziran’da gorusulecek , acaba iki yıl be altı mahkumiyetlerikesinlesmis olanların durumu bu yasama yılında yasalaşacaktı, bilgisi olanın bilgilerini bekliyorum . Saygilaeimla

 91. Muzaffer dedi ki:

  İyi geceler arkadaslar bakiyordum ama siteye yazmiyordum haberler cok guzel burdan tum arkadaslara tesk ederim en cok magdur anne ve ayse hanim basta olmak uzere tum arkadaslara hayirli olsun her sey guzel olacak.

 92. Ayşe dedi ki:

  Tahhüt mağdurları iie ilgili duruma katılıyorum şükran hanım bu yasa ile işallah onlarada bi kapğ aralanmış olacak bizde o kapıyı sonuna kadar açmak için uğraşalım burda bi aile g8i olduk ailemizin diğer fertleri içinde uğraşalım bundan sonrtaki görevimiz bu olsun

 93. ahmet dedi ki:

  hepimiz için sonuda hayırlı olur inşallah arkadaşlar…geçmiş olsun!

 94. Vatandaş dedi ki:

  Başbakanımızın da dediği gibi yavaş yavaş artık kanunlarımız zengin para babalarını değil insanlarımızı düşünüyor. Bir hukuk sitesinde kanserli olan kızından dolayı karşılarında açılan baz istasyonunu şikayet eden vatandaşa yargıtay baz istasyonlarını uzun zamanda zarar verebilme hatta psikolojisini bozmasından dolayı artık şehir dışında kurulmasını onadı. Ben artık daha değerli olduğumu hissedebiliyorum vatanımda.

 95. bı care dedi ki:

  ak partı gurubunun aldıgı karar dıyor

 96. bı care dedi ki:

  arkadaslar ınternetten son dakıka haberıne baktım meclıs 1 temmuzda tatıle gırıyor dıyor bu yasa bu kadar hızlı olurmu tıocaret ve ne bıleyım bırıkı kanundan bahsedıyor bızım yasadan bahsedmıyor

 97. sargoz dedi ki:

  İnanabiliyormusunuz durumumuz bu kadar zor işte…

  2011-2012 yasama döneminin son kanun taslağı icra iflas olacak.

  Meclisin resmi çalışma saatleri dışında, özel bir düzenlemeyle 30 haziran Cumartesi günü genel kurulda oylanacak…

  Meclis aynı gün tatile girecek..

  Bu kadar kanun taslağı yasalaştı, milyonların beklediği yasa son güne, son saate kaldı.

  Zormuş, inanın beklemek ve takip etmek çok zormuş.

  Ev haczini gündeme ilk bu site taşımıştı. Örnek oldu, takip edildi, paylaşım kuruldu, destek olundu.

  Katılan herkeze tekrar teşekkürler. Az kaldı, ”Mağdur Anne”, çok az kaldı, sabret.

  • Anonim dedi ki:

   sargoz bahsettıgım konu hakkıdna bır bılgın var mı acaba?

   • sargoz dedi ki:

    üzgünüm, bu konuda net bilgim yok.

    • Anonim dedi ki:

     tesekkur ederım yıne de..ben de sana tesekkurlerımı sunuyorum herkes gıbı..boyle onemlı bır konunun aktıf olarak konusuldugu,bılgı paylasımının oldugu tek yer sanırım burası,sagol:)

  • okan dedi ki:

   arkdaşlar 3 yargı reform paketi alt komisyondan adalet komisyonundan teknik rapordan geçti bir parmak kaldırmak kaldı diye düşünüyorum hayırlısı inşallah bu çile biter

  • Mağdur Anne dedi ki:

   çok tşkürler sayın sargoz başta siz olmak üzere ve diğer arkadaşlar bu durum çok zor oğlumun doğum gününde eşyalarımızı haczettiler 22 marttan beri çok perişan olduk hem maddi hem manevi .bu sayfayı okudukça yanlız olmadığımı anladım bu güç beni ayakta tuttu .allah hiç kimseleri düşürmesin tarifi yok inşallah rahata ereriz hep birlikte .tabiki borcumuzu son kuruşuna kadar ödeyeceğiz .sadece kapı zili calınca çocuklarım korkmasınlar istıyorum

   • sargoz dedi ki:

    Zil sesinden yakında korkmayacaklar, herkez en azından evinde huzurlu olacak. Tekrar geçmiş olsun.

 98. Ayşe dedi ki:

  Yasa çıktığında cumhurbaşkanı onaylama süreci nedir arkadaşlar?

  • sargoz dedi ki:

   1-2 gün içinde onanır diye düşünüyorum

  • Anonim dedi ki:

   bıldıgım kadarıyla yasa meclısten gectıkten sonra cumhurbaskanı 15 gun ıcerısınde kabul eder ya da tekrar gorusulmesı ıcın meclıse gonderır yasayı..meclısten aynı yasa tekrar cb onune gelırse cb bu sefer kabul etmek zorundadır..resmı gazetede yayınlanması ıle kanunlar yuruluge gırer..resmı gazetede yayınlanması ya yayın tarıhı ıtıbarıyle olur ya da yuruluge gırecek tarıh ayrıca belırtılır ya da su kadar gun sonra yuruluge gırsın dıye belırtılır..bu yasa meclısten gecerse cb tarafından veto edılmez kanımca..asagıdakı yorumda yazdıgım gıbı bu yasa kapsamında TMY ıle yargılanan 2 yıl altında hapıs cezası alanların secenek yaptırımlardan faydalanma hakları olup olmayacagı konusunda bılgılerı olanlar lutfen benı aydınlatsın,malesef bu konuyu bılmıyorum:(

   • Vatandaş dedi ki:

    Dostum eğer bir gelir ispatın yoksa büyük ihtimal ile hakim taahhüdü düşürebilir. Çünkü çok kişinin taahhüdünü hakimler düşürüyor gelir olmadığını ispatlayınca. Hakimler de zaten içeri insan atmak için çabalamıyorlar bunu yapan bu icra avukatları. Savcılar hakimler genellikle içeri atmamak için eğilim gösterdiklerini biliyorum.

 99. bı care dedi ki:

  ısyerımı kredı kartları yuzunden bırısının uzerıne yaptım arabaım evımı herseyımı baskalarının uzerıne yaptım ısyerımde bana ayıt evrak yakalndı avukat esyaları yazdı bızde ıstıhak davası actık ıcar muduru mahkemeyı kaybedersınız dedı ama yıne yılmayın ugarsın dedı avukat belası bu sure ıcerısınde bırdahah geldı esyyaı almaya gelmıs hamallarla bırlıkte borc 30 mılyadı uzlasmaya gıttık 15 mılyara bıtırdık bankadan borcu yoktur yazısı aldım ama hala 3 banka daha var adres degısıklıgı yaptım gelıp gıdıyorlar ev bos amam dukkanımın oldugunu bılmıyorlar ogrenırlermı zannetmıyorum eve gelmeseler zor sokakt oynayan cocuklar benı yakalyan avukata dukkanı gostermıslerdı neysw yorumları hep sabırla okudum ama cevap yazamıyordum bugun yazdım ınsaallah dedıgınız gıbı olur sargoz ve dıyer arkadaslarım allah yardımcımız olsun ınsaallah

 100. Ayşe dedi ki:

  Ayrıca bilgi aktarımı yapan yol gözteren başta sargoz,muzaffer bey ,şükran hanım,vatandaş nuri .adanalı, anonim,fatih, bir bütün olarak ayakta tutmaya çalıştığınız için desteğiniz için teşekkürler

  • fatih dedi ki:

   teşekkür ederiz ayşe hanım eğer bende şu 5 sene cezadan kurtulursam davul zurna ekibi tutacağım

 101. Ayşe dedi ki:

  Yasanın çıktığı günün ertesinde ne yapıcam biliyomusunuz evde mevlüt okutucam o kadar içimde uktedirki bilemezsiniz kaç kez niyetlendik ama miletin yanında o halde gelirler die yapamamıştık

  • yeter dedi ki:

   onu çok iyi biliyorum kızım doğduğunda bende evimde bir mevlüt okutmam istemistim ama evimde hiç bişey yoktu ne buzdolabı ne koltuk takımı ne de tv annem de okutmuştum oda bana dokunmuştu insalllah bitecek herkes ten allah razı olsun başta siteyi kuran sargoz beye bizleri çok iyi anladı açılarımızı paylaştık insallah sevinçimizide paylayaşağız burda

  • şükran dedi ki:

   ayşe hanım bugün umutlarımız birkat daha arttı üzerimizden atamadığımız bir çaresizlik sıkıntı yaşıyorduk hepimiz bugün umutlarımız birkat daha yeşerdi hayatımızı düzene koyamıyorduk tam düzene soktum dediğimiz zamanda birisi evimize gelip bütün düzenimizi altüst ediveriyordu.yıkılan hayatımızı yeniden yeniden toplamak öyle kolay değil kaç can gitti kaç yuvalar dağıldı kaç aile mağdur oldu 80 yıldır bir düşünün çok şükür böyle bir yanlıştan dönülüyor ama bedeller çok ağır yıkılanlar çabuk toplanmıyor bunu hepimiz yaşadık pazara giderken bile gözümüz arkada kaldı ya evimize geldiğimizde kötü sürprizlerle karşılaştık.adliyelerde resmen süründük.memurlara derdimizi anlatamadık vicdansız acımasız uygulamalar karşısında bizleri koruyacak yasa bulamadık.kendi kendimize huzursuz olduk.bize bu muameleyi yapanlar belki bu dünyada karşılığını görmeyecek ama birde rabbimin kuracağı mahkeme-i kübrada inanın ki bu yapılanlanlar onlara sorulacak biz zulmetmedik zulmeden onlar kim zerre miskal hayır yaparsa onu görür,kim de zerre miskal şer yaparsa oda onu görür bundan hiç şüpheniz olmasın.artık korkuyla evlerimizde beklemeyeceğiz.talan devri bitiyor bu kadar sevinmekte çok haklısın ayşe hanım senin elinden pc alınmıştı tlf ile bizlere ulaşabiliyordun hepsi bitti artık rahat ol o çektiklerin bir daha geri gelmesin dualarım hepimiz için.

 102. Vatandaş dedi ki:

  Arkadaşlar şu yasa çıksın Allah’ın izni ile bizimle ilgili olsun olmasın taahhüt ve diğer konularda da sıkıntı yaşayan arkadaşlarımıza da destek olalım işimiz görüldü diye bırakmayalım çok mağdur olan insanlarımız hailen var inş. el birliği ile bunların hepsinin üstesinden gelebiliriz, sonuçta bir kamuoyu oluşturuyoruz ve bu gerçekten çok etkili oluyor.

 103. Anonim dedi ki:

  arkadaslar ben bir sey sormak ıstıyorum..bu paket kapsamında terorle mucadele yasasıyla yargılanıp 2 yıldan az ceza almıs kısıler de secenek yaptırımlardan faydalanacak mıı..hukmun acıklanmasının gerı bırakılması,adlı para cezasına cevrılme ya da erteleme gıbı..bu konuda bılgısı olanlar benı aydınlatabılır mı? boyle bır sey duymustum ama alt komısyondan gecen 37 maddeyı bulamadıgım ıcın cumartesı gunu bu konu meclıste yasalasır mı bılemıyorum..bosuna da umut etmek ıstemıyorum acıkcası..

 104. bı care dedi ki:

  arkadaslar sımdıye kadar yorum yapmak ıstedım bırturlu beceremeddıım ama sımdı ogrendım cok carpıcı yorumlar vardı yanıltan yorumlar vbardı yorumlara guvenerek 20 mılyar odedım ama bu borcumu 3,2 sıydı yıne feda olsun

 105. Anonim dedi ki:

  SAYIN SARGOZ VE BU SİTEDE DEGERLİ VAKİTLERİNİ VE BİLGİ,LERİNİ PAYLAŞAN TÜM
  HERKEZE TEŞEKKÜR EDRİMM İNŞALLAH BU HAFTA SONU PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN RAHATBİR NEFES ALACAGIZ ALLAHIM TÜM DARDA OLANLARIN YAR VE YARDIMCISI OLSUN H.S

 106. izmirfm dedi ki:

  Sargoz hayırlı olsun kardeşim yasa çıkmadan meclis tatile girmicek dedi samanyolu haberdede.bence çok fazla uzamaz çünkü uzadıkça tatile giremicekler katılıyormusun bilmiyorum ama bence tatil için jet hızıyla çıkaracaklar.
  sanada çok teşekkürler kardeş desteğin için..
  sevgiler

  • sargoz dedi ki:

   İzmir fm,

   sanada haırlı olsun kardeşim, yasa çıkmak üzere, cumartesi gecesi biter diye düşünüyorum.

   • izmirfm dedi ki:

    BURADA BİR KUTLAMA YAPARIZ ARTIK SARGOZ:))))

   • izmirfm dedi ki:

    Sargoz benim anlamadığım acaba senin anladığın bişimidri bişi sorcam :))) tekerleme gibin oldu azcık:))) şimdi yasadan sonra buzdolabı çamaşır mak bulaşık makinesi televizyon evde tekse alınmıcakmı:)))

 107. sargoz dedi ki:

  Hayırlı olsun. Beklenilen oldu, hükümet sözünü birkez daha gecikmelide olsa tuttu. 30 Haziran gecesi sanırım hepimiz, evimizde ailemizle birlikte, icra tehdidinden biraz daha uzaklaşmış olarak daha rahat bir nefes alacağız.

  Gelişmeleri takip edelim. Sitede anlık paylaşım yapan, çok faydalı bilgileri yazan ve yorumlayan, olumlu düşünen birçok arkadaşımız var. Herkeze çok teşekkür.

  Bu site sizlerin.

  • Muhibbi dedi ki:

   Yüce Allahın izniyle ikametgahımı evime alacam şimdi icra tehditinden adres gösteremiyorum bu günlere çok şükür arkadaşlar

  • şükran dedi ki:

   sayın sargoz bu kadar süre içinde vermiş olduğunuz destek ve bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederiz.sitede destek veren ayşe hanım muzaffer bey,adanalı,anonim,zafer bey,fatihbey,hakan bey,mağdur annemiz,demet hanım,ebru hanım,vatandaş nuri,daha adını sayamadığım diğer arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler arkadaşlar bu yasa ile birlikte bizim sorunlarımız çözülecek inşallah ancak bizim şu an kaçak yaşamak zorunda kalan çocuklarından uzak olan hiçbir sağlık hizmetine ulaşamayan sigorta yaptıramayan veya şu an içerde yatan taahhüd nedeniyle hayatı kararan bu insanlar bize siteye ulaşamadığını düşünmekteyim.arkadaşlar bundan sonraki bu mücadelemiz bu yönde olmalıdır diyorum bu insanlar içerdeyse veya kaçak yaşıyorsa evlerine ailelerine dönsünler.yasalaşan paketin içinde sanıyorumki bu konuda bir gelişme yok veya bu konu ile alakalı bilgisi olan varsa paylaşsın arkadaşlar.